Kanoistika

Skvělý začátek sezony pro Dostála a Fuksu, v Maďarsku skončili na bedně

Olympijská sezona začala pro rychlostní kanoisty Josefa Dostála a Martina Fuksu úspěšně. Na světovém poháru v maďarském Szegedu se umístili na medailových pozicích, když Dostál bral stříbro a Fuksa bronz.

Pro kajakáře Josefa Dostála se závod na jeden kilometr dlouho vyvíjel nadějně. Držel se na vedoucí pozici, ale na posledních 200 metrech mu začaly docházet síly, čehož využil Němec Jacob Schopf a českého závodníka předjel. Dostál za ním nakonec zaostal o 56 setin vteřiny. Ve stejném závodě se na sedmém místě umístil Jakub Špicar.

V následující jízdě se představili čeští kanoisté Martin Fuksa a Filip Dvořák. Závodu od začátku do konce jasně kraloval Němec Scheibner, který si stylem start – cíl dojel pro první místo. Pro Martina Fuksu se závod, který se rovněž jel na jeden kilometr, dlouho nevyvíjel dobře. Na posledních 250 metrech ale zabral, což mu vyneslo konečnou třetí příčku, když na prvního závodníka ztratil 2,66 vteřiny. Filip Dvořák dojel na šestém místě.

Podívejte se, jak Josef Dostál vzpomínal na stříbrný závod v Riu.