Arsenal FC

Fotbalista Arsenalu vyjádřil podporu Palestině. Sponzoři se bouří

Fotbalista Arsenalu vyjádřil podporu Palestině. Sponzoři se bouří
Zdroj: Profimedia

Arsenal neprožívá zrovna povedenou sezonu. V lize mu dvě kola před koncem patří až deváté místo a z veškerých pohárů již také vypadl. Teď má navíc problémy se svým sponzorem, kterému se nelíbí, že egyptský záložník Mohamed Elneny vyjádřil na Twitteru podporu Palestině.

Napětí mezi Izraelem a militantními skupinami v pásmu Gazy se stále stupňuje. Egyptský záložník ve službách Arsenalu se tedy rozhodl, že Palestině vyjádří podporu, když na svoji sociální síť napsal: "Moje srdce a duše ti vyjadřuje podporu, Palestino."

Jeho příspěvek se dostal ke skoro pěti milionům sledujícím a z řad židovských příznivců se začaly ozývat slova kritiky, protože příspěvek obsahoval i nápis "Palestinian lives matter" (Na palestinských životech záleží), který byl u obrysu Palestiny vyplněný propalestinskými obrázky.

Tal Ofer, který je jedním ze zástupců rady, jež se stará o práva Židů v Británii, se dokonce nechal slyšet, že kontaktoval Anglickou fotbalovou asociaci, aby hráče potrestala. Také poprosil o vyjádření klubové sponzory. Zatímco Adidas nereagoval, Lavazza Group se proti němu ohradila.

Vydali oficiální prohlášení, že si budou muset se zástupci klubu vážně promluvit. "Obsah tohoto příspěvku se neshoduje s hodnotami naší společnosti. Lavazza Group se aktivně angažuje v boji proti rasismu a antisemitismu," stojí v prohlášení.

Související obsah

Zástupci Arsenalu se však osmadvacetiletého záložníka zastali. "Stejně jako ostatní zaměstnanci Arsenalu mají i hráči možnost se na svých sociálních sítích svobodně vyjádřit. S Mohamedem jsme o tom mluvili, takže chápe, jaké dopady jeho příspěvek může mít. Jako klub se cítíme povinni bojovat proti jakékoli diskriminaci a budeme bránit potřebu rovnosti a rozmanitosti ve všech oblastech života," stálo v klubovém prohlášení.

Fotbalisté Arsenalu vypadli v Evropské lize v semifinále:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události