Neapol opět vyhrála a je velmi blízko Lize mistrů

Fotbalisté Neapole jsou zase o kus blíž k účasti v Lize mistrů v příští sezoně. V předposledním kole vyhráli na hřišti Fiorentiny 2:0, a dělí je tak pouze jedna výhra od jistoty umíštění v první čtyřce, což zaručuje místenku v nejprestižnější klubové soutěži světa. V posledním kole se utkají na domácím hřišti s Veronou.

Fiorentina se mohla dostat do vedení ve 14. minutě, ale branka Vlahoviče nebyla uznána kvůli ofsajdu, a tak začali hrozit hosté. Poprvé se to mohlo projevit po 34 minutách hry, kdy se k přímému kopu postavil Insigne a velmi povedeným pokusem trefil břevno.

Italský útočník se prosadil až ve druhém poločase, a to sice z pokutového kopu. Milenkovič přidržel ve vápně hráče Neapole a rozhodčí se po konzultaci s videem rozhodl nařídit penaltu, kterou Insigne proměnil až z dorážky, jelikož první střelu Terracciano vyrazil. Za protesty dostal navíc červenou kartu náhradní brankář Fiorentiny Dragowski.

Gólovou pojistku zařídil pro Neapol Piotr Zielinski, který za vápnem poslal míč na branku a obránce ho tečoval tak nešťastně, že s tím gólman nemohl vůbec nic dělat.

Svěřenci trenéra Gattusa si tak připsali další cenné tři body. Díky výhře se tak posunuli na prozatimní třetí pozici. Nejhorší pozici z týmů, které ještě mají šanci do Champions League postoupit, má zatím pátý Juventus.