Slavia přišla o výhru po chybě Deliho, Boleslav a Sparta předvedly show

Simon Deli chyboval v zápase s Karvinou Zdroj: Profimedia

Slávisté prodloužili sérii neporazitelnosti v české lize už na 44 zápasů. Povedlo se jim to díky domácí remíze 1:1 s Karvinou. O výhru přišli sešívaní na konci zápasu, když chyboval stoper Deli. V utkání Boleslavy se Spartou padlo celkem devět gólů a Plzeň překvapivě prohrála s Pardubicemi jasně 0:3.

Již jistí mistři ligy mohli jít do vedení už v 6. minutě. Jan Kuchta se dostal před brankáře Neumana, který ho podrazil, a tak rozhodčí Petřík nařídil penaltu. K ní se postavil sám faulovaný hráč, ale 15. gól v sezoně nepřidal. Neuman dokázal míč vyrazit mimo branku.

Poslat Slavii do vedení mohl ve 27. minutě Bořil, ale jeho jedovatou střelu Neuman vyrazil. To se podařilo až ve 40. minutě Tomáši Holešovi. Ten se opřel do míče a poslal ho k pravé Neumanově tyči. O dvě minuty později mohl srovnat Čmelík, ale Kolář ho skvělým zákrokem vychytal. Další výborný zákrok přidal Kolář o tři minuty později proti Bartošákovi.

Karviné se podařilo přece jen vyrovnat. Po velké chybě stopera Deliho se k míči dostal Čmelík, který následně postupoval sám na Koláře a svou první ligovou brankou srovnal na 1:1.

Gólové hody mezi Boleslaví a Spartou

Sparťané vstoupili do utkání výborně. Už v deváté minutě na sebe Hložek natáhl několik hráčů, přihrál míč volnému Karlssonovi, který před brankou našel Wiesnara, a ten poslal svůj tým do vedení. Svěřenci trenéra Vrby se ale neradovali příliš dlouho. Hráčům Boleslavi se podařilo vybojovat míč ve středu hřiště, následně Zmrhal vysunul Michala Škodu, který přesprintoval sparťanské obránce a prostřelil Nitu.

I nadále se hrál fotbal nahoru dolů a především obrana Sparty nepůsobila zrovna pevným dojmem. Otočit skóre zápasu mohl po dvaceti minutách Jiří Klíma, ale tváří v tvář Nitovi neuspěl. O pár minut později se už síť za Nitou rozvlnila po nádherné střele Matějovského, ale rozhodčí Ginzel po konzultaci s videem gól neuznal kvůli ofsajdu.

Zpátky do vedení se Sparta dostala ještě před poločasem. Sáček vnikl do vápna soupeře, tam si míč převzal Karlsson a střelou z otočky překonal Šedu. Vedení Spartě vydrželo opět jen tři minuty. Po rohovém kopu se opět prosadil Michal Škoda. Strhnout vedení na stranu Sparty mohl opět Karlsson, ale jeho přímý kop skvěle vyrazil gólman Boleslavi.

Kanonáda pokračovala i po přestávce. Hned na začátku druhé půle našel Matějovský přesným centrem Zmrhala, který se vyhnul Nitovi a zakončil do prázdné brány.

Neuplynulo ani deset minut a bylo zase srovnáno. Preisler ve vápně fauloval Wiesnera a nařízenou penaltu s velkým štěstím proměnil Hancko. Stejný hráč přidal sedmý gól v zápase v 70. minutě, když si naskočil na centr Davida Moberga Karlssona a hlavou vrátil Spartě vedení.

V nastavení druhého poločasu přidala Sparta pátou branku, když se gólově prosadil střídající Matěj Polidar, kterého do samostatného úniku vysunul Dočkal. Stejný hráč mohl o pár vteřin později přidat i šestý gól, ale jen těsně minul.

Opravdovou parádu si Mladá Boleslav schovala na úplný závěr, když Lukáš Budínský luxusními nůžkami zamířil do šibenice Nitovy branky. Více se toho už v zápase nestihlo a Sparta vyhrála v Mladé Boleslavi 5:4.

Plzeň opět prohrála, Kaša viděl červenou

Plzni se opět výrazně zkomplikovala situace ohledně evropských pohárů pro příští rok. Proti Pardubicím nezískali v Praze ani bod a po prohře 0:3 mají na šestý Liberec náskok pouhý jeden bod. Celý druhý poločas navíc museli dohrávat v deseti, jelikož Filip Kaša kung-fu kopem sestřelil pardubického Emila Tischlera.

Západočeský klub tak stále čeká na výsledkový a výkonnostní progres po výměně trenéra. Od začátku tohoto týdne trénuje Plzeň Michal Bílek, ale zatím si připsal pouze dvě porážky. Po nezdaru na pražské Letné si se svým klubem neporadil ani s Pardubicemi.

Plzeň ale byla na začátku aktivnějším týmem a mohla jít do vedení. Jenže Zdeněk Ondrášek nevyřešil rychlý protiútok ideálně a hlavičku Milana Havla vychytal Letáček.

A tak to byli domácí, kteří se chvíli před přestávkou dostali do vedení. Ewerton vystřelil na zadní tyč. Jeho pokus sice Staněk vyrazil, ale jen k nohám Cadua, který tak vstřelil první gól tohoto zápasu. Do přestávky bylo pro svěřence Michala Bílka ještě hůře. Filip Kaša vysokým kopem zasáhl hlavu Emila Tischlera a byl pochopitelně vyloučen. Trochu to připomínalo Roofeho zákrok proti Slavii.

Ve druhém poločase se podařilo Pardubicím početní převahu využít. Tomáš Solil přetlačil Matěje Hybše a dostal se ke střele. Tu Staněk opět pouze vyrazil před sebe a za jeho záda poslal míč Pavel Černý.

Konec zápasu se už víceméně dohrával, ale i tak se Pardubicím povedl přidat hřebíček do fotbalové plzeňské rakve. K odraženému míči ve vápně se dostal střídající Michal Surzyn a poslal míč do sítě Staňka potřetí. Plzeň tak po porážce ztrácí na čtvrté Slovácko pět bodů a na šestý Liberec má náskok pouhý jeden bod. Právě páté místo si musí udržet pro jistotu evropských pohárů.

Teplice udělaly velký krok k záchraně

Teplickým fotbalistům se podařilo zvládnout velmi důležitý zápas proti Českým Budějovicím. Díky výhře 2:0 se vzdálili Příbrami na pět bodů.

O svém vítězství rozhodly Teplice ve druhém poločase. Chvíli po poločase odcentroval Jakub Mareš do vápna, tam Tomáš Vondrášek sklepl hlavou míč na Pavla Moulise, který prostřelil brankáře hostí. Vítězství stvrdil v 74. minutě Lukáš Mareček, který využil povedené zpětné přihrávky Vukadinoviče a rozjásal diváky na Stínadlech. Teplicím už tak stačí pouhé dva body z posledních dvou kol k jistotě záchrany.