Ostatní sporty

Skvělý Peter Sagan ovládl závěrečný spurt v desáté etapě Gira

Slovenský cyklista Peter Sagan ovládl 10. etapu Gira d´Italia. Podruhé v kariéře tak dosáhl na vítězství na úvodní Grand Tour sezóny. V závěrečném spurtu si pohlídal první příčku a nikdo ho nepředjel.

V desáté etapě, která byla dlouhá 139 kilometrů, se očekávalo, že dojde v závěru ke spurterskému souboji. Což se také potvrdilo. Etapa byla převážně rovinatá a obsahovala pouze jednu vrchařskou prémii čtvrté kategorie.

Na Valico della Somma se dostal jako první Giovanni Aleotti. Hodně se na ní natrápil Tim Merlier, který právě na tomto kopci ztratil.

V závodě to párkrát zkusila hrstka cyklistů, kteří se snažili trhnout, ale peleton je vždy po pár kilometrech opět pohltil a dojíždělo se tak v závěrečném spurtu.

Tam najížděl ve vedoucí pozici 31letý rodák ze Žiliny Peter Sagan, který využil dobré práce svých týmových kolegů a zvítězil před Fernandem Gaviriou. Jan Hirt dojel na 79. místě se ztrátou 28 sekund. V celkovém pořadí vede nadále Egan Bernal. Zítra čeká závodníky volný den.