MMA

Bellator 259: Cyborg bude bránit titul, představí se i 8 neporažených

Po čtrnáctidenní pauze se v pátek 21. května vrací organizace Bellator s galavečerem s pořadovým číslem 259. Podívejte se, jak večer zakončený titulovou bitvou pérové váhy sledovat a na co se těšit.

Jak sledovat?

Již tradičně můžete celý galavečer Bellator 259 sledovat na stanici Nova Sport 2 a portálu Voyo. Přenos začíná v pátek 21. května půl hodiny před půlnocí tedy ve 23:30.


Hlavní tahák

Galavečer o čtrnácti duelech zakončí speciální odveta mezi šampionkou Cris Cyborg a Leslie Smithovou. Dámy se střetly už v roce 2016, tehdy pod záštitou UFC, a brazilská válečnice si připsala výhru už po 81 sekundách. I nyní je favoritkou, vždyť je jediná žena v historii, která získala titul v UFC, Strikeforce, Invicta FC i Bellatoru.

Zdroj: Profimedia

Cyborg léta dominovala právě v UFC. Jednu ze dvou porážek kariéry si připsala až v roce 2018, kdy nečekaně podlehla nynější šampionce Amandě Nunesové. Po dalším zápase organizaci opustila a nyní vládne konkurenčnímu Bellatoru. Páteční zápas pro ni bude již devátou obhajobou za MMA kariéru.


Hlavní předzápas

I druhý hlavní zápas večera půjde v duchu odvety. Po třech letech se proti sobě znovu postaví bývalý šampion Bellatoru Darrion Caldwell a šestka bantamové váhy Leandro Higo. První duel vyhrál při obhajobě zmíněný šampion, ale od té doby z šesti zápasů nasbíral bilanci 3-3. Soupeř byl o něco méně aktivnější a ze tří zápasů vyšel s dvěma výhrami a jednou prohrou, kterou si připsal v pérové váze.


Na co se těšit dál?

Pozorní fanoušci MMA jistě znají neporaženého Austina Vanderforda, který kromě úspěšné kariéry v kleci vystupuje na sociálních sítích vedle své ženy a UFC veteránky Paige VanZantové. 31letý Američan v Bellatoru zvítězil již čtyřikrát, ve střední váze drží třetí příčku a titulovou šanci má na dosah. Tentokrát se mu postaví Fabian Edwards.

I příjmení soupeře bude MMA fanouškům známé. Fabian je mladší bratr Leona Edwardse, který v UFC míří k titulové šanci ve váze do 77 kg. Přesně toho Vanderford využívá, aby se soupeři dostal do hlavy. S radostí mu připomíná, že on je stínem slavnějšího sourozence.
 

Očekávat lze ostrý duel, který ať už skončí před limitem, či nikoli, nabídne pestrou přehlídku MMA. A třeba se u klece objeví i krásná Paige VanZantová.
 

Nová MMA kráska?

O půvab v kleci bude postaráno i v případě, že by VanZantová svého muže do zápasu nedoprovodila. Na kartě Prelims se představí neporažená zápasnice, modelka a herečka Valerie Louredová, která vedle úspěchů v kleci také zaujme svou postavou. Však si sama říká Miss MMA.

Osm neporažených

Příběh, prolínající blížící se turnaj, tvoří osm zápasníků či zápasnic, kteří v kariéře ještě nepoznali porážku. Vedle výše zmíněného Vanderforda, bude bezchybnou bilanci obhajovat: Christian Edwards, Sumiko Inabová, Aviv Gozali, Davion Franklin, Valerie Louredová. A první porážku si jistě odnese někdo z dvojice Grant Neal – Tyree Fortune, kteří se utkají v polotěžké váze.


Pozornosti by rozhodně neměl ujít Izraelec Aviv Gozali, který má za sebou pět vyhraných zápasů, z toho všechny soupeře ukončil submisí hned v prvním kole.

 

Související obsah
Zápasová karta

Hlavní karta
• Cris Cyborg (23-2) vs. Leslie Smithová (12-8-1) – o titul pérové váhy (do 66 kg)
•Darrion Caldwell (14-4) vs. Leandro Higo (20-5) – bantamová váha (do 62 kg)
•Fabian Edwards (9-1) vs. Austin Vanderford (10-0) – střední váha (do 84 kg)
•Maycon Mendonca (11-4) vs. Jaleel Willis (14-2) – velterová váha (do 77 kg)
•Christian Edwards (4-0) vs. Ben Parrish (4-1) – střední váha (do 84 kg)


Úvodní karta Prelims

•Nate Andrews (16-3) vs. Saad Awad (23-12) – lehká váha (do 70 kg)
•Tyree Fortune (5-0) vs. Grant Neal (5-0) – polotěžká váha (do 93 kg)
•Sumiko Inabaová (1-0) vs. Kristina Katsikisová (1-1) – muší váha (do 57 kg)
•Sean Felton (5-2-1) vs. Aviv Gozali (5-0) – lehká váha (do 70 kg)
•Hannah Guyová (2-1) vs. Valerie Louredaová (3-0) – muší váha (do 57 kg)
•Davion Franklin (2-0) vs. Tyler King (12-9) – těžká váha (do 120 kg)
•Janay Harding (6-4) vs. Leah McCourt (4-1) – pérová váha (do 66 kg)
•Alfie Davis (14-3) vs. Alexander Shabliy (19-3) – lehká váha (do 70 kg)
•Brett Johns (17-2) vs. Danny Sabatello (10-1) - bantamová váha (do 62 kg)


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události