Fotbal

Hráči Manchesteru nesli palestinskou vlajku. Izraelec vtipně zareagoval

Hráči Manchesteru nesli palestinskou vlajku. Izraelec vtipně zareagoval
Zdroj: Profimedia

Dva hráči Manchesteru United Paul Pogba a Amad Diallo při pozápasové děkovačce s sebou nesli vlajku Palestiny. Izraelský útočník Eran Zahavi ovšem jejich fotografii upravil, aby nesli vlajku Izraele a fotografii přidal na svůj Instagram.

Manchester United po svém posledním domácím zápase tradičně absolvoval kolečko kolem hřiště a děkoval svým fanouškům na Old Trafford, kteří se mohli konečně zase vrátit na stadion. Při zmíněném kolečku vzali Paul Pogba a Amad Diallo vlajku Palestiny a na její podporu ji s sebou nesli.

Související obsah

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. Izraelský útočník Eran Zahavi z PSV Eindhoven upravil fotku zmíněné dvojice a sdílel ji na svůj Instagram. Úprava byla jednoduchá, Zahavi zakryl vlajku Palestiny vlajkou Izraelskou a přidal k tomu komentář: "Díky kluci, vážíme si vaší podpory z celého světa."

Stejnou věc útočník z PSV Eindhoven udělal už o víkendu. Duo hráčů Leicestru City Wesley Fofana a Hamza Choudhury po vítězném finále FA Cupu také neslo vlajku Palestiny a Zahavi na Instagramu reagoval stejným způsobem.

"Máme hráče z různých prostředí, různých kultur a různých zemí. Myslím, že musíme respektovat jejich pohled na věc, ačkoliv se liší od pohledu ostatních. Jestliže moji hráči myslí na jiné věci než fotbal, je to pozitivní věc. Myslím, že tohle jsme viděli už dříve s jinými hráči, kteří se starají, řekněme například Marcus Rashford. Respektujeme jejich právo mít svůj pohled," vyjádřil se reportérům po zápase manažer Manchesteru United Ole Gunnar Solskjaer k dvojici hráčů.

Manchester United čeká finále Evropské ligy, tam se dostal hlavně díky skvěle zvládnutému prvnímu semifinále:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události