Fotbal

Případ Maradona pokračuje: Sedm zdravotníků bylo obviněno ze zabití

Případ Maradona pokračuje: Sedm zdravotníků bylo obviněno ze zabití
Agustina Cosachov (vlevo), Diego Maradona, Leopoldo Luque (vpravo) Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Legendární fotbalista Diego Maradona zemřel před půl rokem, ale kolem jeho smrti stále zůstávají otazníky. Rodina zesnulého trvá na tom, že zdravotnický personál zanedbal svou péči a sedm osob bylo nyní obviněno ze zabití.

Mezi obviněnými jsou Leopoldo Luque, který dva týdny před úmrtím Maradonovi operoval mozek, psychiatrička Agustina Cosachová, dvě sestřičky, koordinátor sestřiček, doktor a psycholog.

Státní zastupitelství v San Isidru v Buenos Aires, které případ otevřelo, navrhlo soudu, aby obviněným osobám bylo zakázáno vycestovat z Argentiny.

Sedmičce obviněných hrozí osm až 25 let odnětí svobody za zabití s možným úmyslem, pakliže se prokáže jejich vina. Situaci prošetřuje lékařská rada.

Související obsah

Legendární fotbalista zemřel nedlouho po svých šedesátých narozeninách, osudnou se mu stala zástava srdce.

Maradonova listopadová smrt je v Argentině stále velmi prožívané téma, v polovině března stovky lidí protestovaly v ulicích:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ledecká opět královnou. Česká obojživelnice na trůnu střídá Samkovou

Ester Ledecká je opět Královnou bílé stopy. 27letá trojnásobná olympijská vítězka dokázala získat už pátý triumf v kariéře, Ledecká zároveň vystřídala na prvním místě Evu Samkovou, která se stala vítězkou v minulém roce.