Veslování

Bláznivý pokus českého dobrodruha. Veslař chce překonat Atlantik

Bláznivý pokus českého dobrodruha. Veslař chce překonat Atlantik
Zdroj: Instagram @milanrows/Facebook @milanrows/kolážtn.cz

O naprosto unikátní a zároveň šílenou věc se pokouší sportovní nadšenec Milan Světlík. 36letý veslař chce totiž na své loďce převeslovat Atlantský oceán z USA až do Evropy. Svoji cestu už zahájil v úterý.

Milan Světlík pochází z Náchoda, nyní ale žije v USA, a právě odsud započal svoji bláznivou jízdu.V úterý opustil břehy Manhattanu a vydal se na trasu dlouhou přes 5000 kilometrů až k britskému souostroví Scilly. Nikdo jiný zatím takovou cestu sám nezdolal.Milan Světlík počítá, že bude v oceánu veslovat cca čtyři měsíce, tedy čtyři měsíce těžké dřiny. "Budu muset přečkat bouřky a rozbouřený oceán, jak moc, skutečně záleží jen na štěstí, ale určitě to přijde. Silný vítr, proudy a vysoké vlny někdy dosahující výšky až 5 metrů," píše amatérský veslař na svých internetových stránkách.


Na tuto přetěžkou výzvu trénoval přes dva roky, dříve se ale veslování nevěnoval. Nicméně tuto náročnou cestu si už vyzkoušel v minulém roce, bohužel tehdy ho zradilo počasí, a tak se rozhodl po zhruba odjeté šestině cílové vzdálenosti odstoupit.
 

Související obsah

"Musím se bohužel vrátit, protože počasí se nelepší a v dohledné době hrozí subtropické bouře. Musím se vrátit z bezpečnostních důvodů... není to všechno, budu pokračovat příští rok silnější a s nadějí, že budu mít víc štěstí,“ napsal tehdy na Twitter. Nyní se druhý pokus skutečně uskutečnil.

Na webových stránkách navíc můžete díky GPS sledovat, kde se zrovna Michal Světlík pohybuje.
 

"Myslím, že to pro mě bude celkem jednoduché, už jsem si celkem v životě ledasčím prošel, zvlášť abych se dostal tam, kde jsem dnes, mám skvělé vzory a příklady a vím, že lidé jsou schopni skutečně neobyčejných věcí a já nejsem výjimkou," dodává na svých stránkách.


Tak držíme palce!
 
Inspiraci ve veslování možná našel Milan Světlík v Ondřeji Synkovi, jenž je pětinásobným mistrem světa o olympijským medailistou ve skifu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události