Tenis

Siniaková končí. V semifinále nestačila na americký supertalent

Po skalpech Sereny Williamsové a Caroline Garciaové se Kateřina Siniaková dostala poprvé od srpna 2019 do semifinále turnaje WTA. Zde její cesta však končí. V Parmě nestačila na nesmírně talentovanou Američanku Cori Gauffovou, se kterou prohrála 5:7, 6:1 a 2:6.

První set se pro Kateřinu Siniakovou dlouho vyvíjel nadějně. Na podání působila suverénně a sama se dostávala k brejkbolovým možnostem. Nejdříve ve třetím gamu nevyužila jednu, v páté tři, ale za stavu 4:4 už byla úspěšná a k vítězství v první sadě stačilo udržet podání, s čímž do té doby neměla žádný problém.

Jenže si vybrala slabší chvilku a Gauffová srovnala na 5:5. Momentum prvního setu se tak překlopilo na stranu mladé Američanky, která jej nakonec ovládla 7:5.

Související obsah

Nepovedenou koncovku úvodního dějství však česká hráčka hodila za hlavu. Vyhrála první čtyři gamy a zbytek setu si dokázala pohlídat. Zlepšenou hrou si tak došla pro srovnání 1:1 na sety suverénním způsobem, když vyhrála 6:1.

Třetí sada však nabídla zcela opačnou podívanou. Ačkoliv Siniaková bojovala, tak jako první šla do vedení s brejkem Gauffová, když narozdíl od Češky dokázala svoji druhou možnost proměnit. To jí dodalo sebevědomí a vyhrála i další tři hry. Nakonec Gauffová třetí set zvládla 6:2. Finálovou soupeřkou jí bude buď krajanka Stephensová, nebo Číňanka Wangová.

Podívejte se, jak si Siniaková v semifinále poradila s Caroline Garciaovou.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události