Fotbal

Navždycky jeden z nás. Dortmund se rozloučil s legendou

Navždycky jeden z nás. Dortmund se rozloučil s legendou

Borussia Dortmund se po jedenácti letech loučí s polským křídelním obráncem Łukaszem Piszczekem, který v klubu působil jedenáct let a byl u největších úspěchů v posledních letech. Dvakrát vyhrál Bundesligu a třikrát německý pohár.

Spoluhráči, fanoušci i vedení si pro Piszczeka připravili speciální překvapení. Na rozcvičku si hráči vzali dresy s podobiznou polského obránce, fanoušci si na prázdném stadionu zase připravili transparent a vedení pětatřicetiletému polskému hráči předali květiny s velkým obrazem.


Obraz obsahoval fotku z finále německého poháru, který Dortmund letos vyhrál. Piszczeka spoluhráči vzali na ruce a házeli s ním – obraz nesl slova "navždycky jeden z nás". Předávajícím byl například Sebastian Kehl, který pracuje v klubu a byl Piszczekův spoluhráč.

Související obsah


Emotivní bylo loučení polského obránce ve finále poháru, kde Dortmund zvítězil jasně 4:1. Po závěrečném hvizdu Łukasz Piszczek neudržel slzy na krajíčku a šlo o velice příjemný moment.


V posledním kole proti Leverkusenu nastoupil klasicky jako pravý krajní obránce a s kapitánskou páskou. Celkem za Dortmund odehrál téměř čtyři stovky utkání a vstřelil osmnáct branek. S Dortmundem získal osm trofejí, včetně dvou bundesligových titulů. Byl i ve finále Ligy mistrů, kde ale BVB těsně padlo.

Łukasz Piszczek se rozhodl ukončit své angažmá v Německu a je na odchodu do rodného Polska, kde chce pomoci rodnému týmu, kde trénuje jeho otec. 

VIDEO: Posledním titulem polského obránce v Německu je zisk poháru, ve kterém Dortmund přejel Lipsko:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.