Fotbal

Sparta se vyjádřila k volbě předsedy FAČR: Podporuje Poborského

Sparta se vyjádřila k volbě předsedy FAČR: Podporuje Poborského
Zdroj: Profimedia, koláž tn.cz

Blíží se volba na pozici nejmocnějšího muže českého fotbalu. Nový předseda FAČR vzejde 3. června a do bojů půjde Karel Poborský s Petrem Fouskem. A právě prvního jmenovaného podpoří Sparta Praha, k čemuž vydal prohlášení generální ředitel František Čupr.

Sparta, repspektive Čupr, upozorňuje, že nejde o válku mezi dobrem a zlem. Ale je mu proti srsti, že se na Karla Poborského kydá špína za jeho působení v centrále FAČR.

"Tuto osobní historii mají přeci oba kandidáti. A Karel Poborský v daleko menší míře, než Petr Fousek," napsal Čupr. Podotýká také, že Poborský byl v devadesátých letech profesionální sportovec a až následně funkcionář, kdežto Fousek působí na asociaci od roku 1993.

Související obsah

"Není to ve výsledku tak, že Petr Fousek je spíše tím, kdo je spoluzodpovědný za stav, ve kterém se český fotbal nachází? Proč by měl být z morálního hlediska lepším kandidátem než Karel Poborský? Ani jeden z kandidátů nevstupuje do volby z mimofotbalového prostoru nebo bez předchozího propojení s místními fotbalovými strukturami," upozorňuje generální ředitel historicky nejúspěšnějšího klubu v republice.

"Osobně jsem se setkal s oběma kandidáty. Vždy jsem preferoval obsah nad formou. Při sledování debaty kandidátů na ČT sport a zejména při osobním rozhovoru jsem pozoroval u Karla Poborského mnohem větší důraz na to, jaká řešení navrhuje. To vše doložené čísly a statistikami," odhaluje svůj pohled Čupr.

A ještě jednou se vyjádřil k jeho protikandidátovi. "Petr Fousek má jistě lepší projev, nicméně jeho vzletné fráze nejsou většinou naplněné adekvátním obsahem, souborem navrhovaných řešení a plánem konkrétních kroků. A stálé opakovaní jeho vazeb na FIFA a UEFA problémy českého fotbalu nevyřeší."

"Věřím, že Karel Poborský by byl dobrým předsedou. A že po vítězství v předsednické volbě by sestavil tým z odborně schopných lidí, kteří společně s ním posunou fotbal správným směrem," dodal na závěr.

Jakou vizi pro budoucnost českého fotbalu má Karel Poborský, to se dozvíte ve videu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události