Vláda PSG je u konce. Lille zvládlo svůj zápas a slaví čtvrtý titul

Fotbalisté Lille slaví po deseti letech zisk mistrovského titulu v Ligue 1. Rozhodlo o tom až poslední kolo soutěže, ve kterém porazili Angers 2:0. Po čtyřech letech tak končí nadvláda PSG.

K jistotě titulu potřebovalo Lille zvítězit na hřišti Angers. Což se jim také podařilo. Už v desáté minutě se tváří v tvář gólmanovi domácích postavil Jonathan David, který si se situací poradil.

Ještě veseleji bylo na konci prvního poločasu, když byl nařízen pokutový kop s naprostou jistotou proměnil Burak Yilmaz. Ve druhém poločase už si hosté vedení v klidu hlídali, i když v nastaveném čase domácí snížili, ale po závěrečném hvizdu věděli, že jsou novými šampiony Ligue 1. Pohár pozvednou počtvrté v historii.

Naopak skončilo tříleté kralování PSG. I když v posledním zápase uspěli na hřišti Brestu. Sice nejprve neproměnil Neymar penaltu, ale ve 37. minutě se k rohovému kopu postavil Di María. Standardku otřel o Romaina Favreho a míč zaplul přímo do branky!