AC Milán s Juventusem to zvládli a zahrají si Ligu mistrů. Smutní Neapol

Hodně zajímavý závěr soutěže nabídla také italská Serie A, kde sice už bylo rozhodnuto o titulu, ale nadále se bojovalo o Ligu mistrů. Tu si nakonec mimo Inter zajistilo AC, Atalanta a Juventus. Naopak se nedostalo na Neapol.

Šlágrem kola byl jistě souboj Atalanty s AC Milán. A v zápase nakonec uspěli hosté po vítězství 2:0. A oba góly dali hosté z penalt. A střelec? Pokaždé stejný - Franck Kessié. Díky němu se tak milánský celek objeví opět v Lize mistrů a v Serii A skončil na druhém místě. Atalanta se propadla na třetí.

Na čtvrté místo a tedy také do nejlepší klubové soutěže se podívá Juventus. Ten hrál na hřišti Bologni, kde zvítězil jednoznačně 4:1, když už po poločase vedl 3:0. Dva góly vstřelil Morata.

Juventusu pomohlo zaváhání Neapole, která hrála s Veronou, za kterou tentokrát nenastoupil Antonín Barák. Neapol se po hodině hry dostala do vedení zásluhou Rrahmaniho. Jenže o devět minut pozděli vyrovnal Faraoni a bylo po nadějích. Zápas skončil 1:1.

Na závěr soutěže si parádně zastřílel již jistý mistr Inter Milán Milán, který zničil Udinese 5:1.

Nedělní výsledky 38. kola Serie A:

Inter - Udinese 5:1 (2:0)
Branky: 8. Young, 45. Eriksen, 56. Lautaro Martínez (pen.), 65. Perišić, 72. R. Lukaku – 80. Pereyra (pen.).

Atalanta - AC Milán 0:2 (0:1)
Branky: 43. Kessié (pen.), 90+3. Kessié (pen.).

Bologna - Juventus 1:4 (0:3)
Branky: 86. Orsolini – 6. Chiesa, 30. Morata, 45. Rabiot, 48. Morata.

Neapol - Verona 1:1 (0:0)
Branky: 60. Rrahmani – 69. Faraoni.

Sassuolo - Lazio 2:0 (1:0)
Branky: 10. Kiriakopoulos, 78. D. Berardi (pen.).

Spezia - AS Řím 2:2 (2:0)
Branky: 6. D. Verde, 38. Pobega – 52. El Shaarawy, 85. Mchitarjan.

Turín FC - Benevento 1:1 (1:0)
Branky: 29. Bremer – 72. Tello.

I v posledním kole se trefil Verde ze Spezie, ale už dříve vystřihl takto nádherné nůžky: