Fotbal

Slavia už letos vyhrávala naposledy, myslí si Juliš. Krále střelců neřeší

Slavia už letos vyhrávala naposledy, myslí si Juliš. Krále střelců neřeší
Zdroj: Profimedia

Lukáš Juliš se dokázal gólově prosadit poprvé od 20. ledna, kdy se trefil do sítě Opavy. Více jak čtyřměsíční půst, který byl zaviněný i zraněním, ukončil už v první minutě zápasu proti Bohemians. Rychlejší gól nikdy před tím v kariéře nedal. "Už to čekání bylo dlouhé," řekl v rozhovoru pro klubový web, kde mimojiné přiznal, že být králem střelců není pro něj prioritou.

Sparta potřebovala k jistotě druhého místa, které zajišťuje předkolo Ligy mistrů, získat proti Bohemians více bodů než Jablonec doma se Slavií. Tento cíl se Letenským začal naplňovat už po 52 vteřinách zápasu, kdy se trefil Lukáš Juliš. "Obránci udělali chybu, nějak se nedorozuměli a Le Giang byl vyběhlý trochu víc vlevo, tak jsem to dal na zadní a naštěstí to tam padlo. Byl jsem za to moc rád, protože čekání bylo už moc dlouhé," řekl s úlevou útočník pražské Sparty. 

Během podzimní části dával Lukáš Juliš jeden gól za druhým. 20. ledna proti Opavě skóroval už pojedenácté, ale pak se mašina i vinou zranění zasekla. "Nejdřív se změnil trenér a pak jsem se zranil. Od zranění mi to tolik nepadalo a furt nepadá. Takže se mi ulevilo. Hlavně jsem rád, že jsme vyhráli. Protože i v těch posledních zápasech jsem sice góly nedával, ale vyhrávali jsme, takže se to vstřebává lépe, než kdyby to byly remízy," přiznal Juliš s úsměvem. 

Související obsah

Juliš má i nadále reálnou šanci stát se nejlepším ligovým střelcem. Na vedoucího Jana Kuchtu ztrácí před posledním kolem dva góly. "To bylo to poslední, na co jsem před utkání s Bohemians myslel. Víme, co se tady podařilo Lafimu před pěti lety (v posledním kole vstřelil 5 gólů proti Jihlavě, pozn. red.), takže když budu hrát, tak se budu snažit dávat góly, ale určitě na tom nějak nelpím," řekl Juliš upřímně. "Já jsem hlavně rád, že jsme druzí a poslední týden máme klidnější. Nemusíme se stresovat, půjdeme si zahrát hezký fotbal a pobavit fanoušky," pokračoval sparťanský střelec.

Juliš si stále vyčítá neproměněnou penaltu proti Slavii v podzimním derby, kdy za stavu 0:0 mohl poslat svůj tým do vedení. "Je to škoda. Oni teď vyhrávali všechno, ale myslím si, že letos už naposledy. Když jsem viděl finále poháru, tak už to podle mě musí skončit. Já doufám, že příští sezona bude pro nás ještě lepší než tahle," zakončil optimisticky.

Jaroslavu Drobnému už Juliš gól nedá. Společně s Jiřím Kladrubským ukončil kariéru. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události