Ligue 1

VIDEO: Divoké oslavy fanoušků Lille v ulicích. Zásah policie a další zranění

Fotbalisté Lille získali po deseti letech mistrovský titul a celkově čtvrtý v historii klubu. Přerušili tak tříletou nadvládu PSG, které bylo před sezonou považováno za jasného favorita. Fanoušci si tento úspěch náležitě užili, ale bylo to i za cenu újmy na zdraví.

Hráčům Lille, kteří byli v letošní sezoně i soupeřem pražské Sparty v Evropské lize, stačilo k jistotě titulu vyhrát na hřišti Angers. To se díky gólům Davida a Yilmaze povedlo, a tak oslavy mohly začít. Diváci sice nemohli na stadion, ale o to víc si to užili v ulicích. 

Sešly se jích tam tisíce i přesto, že ve Francii stále platí kvůli pandemii zákaz nočního vycházení. Jak můžete vidět na videu, oslavy to byly opravdu bujaré. Nechyběly světlice ani dýmovnice. Z hlasitých chorálů asi nebyli ostatní občané města zrovna nadšení. Někteří z příznivců si však z celé akce odnesou i negativní vzpomínky.

Související obsah

Podle agentury DPA policie zatkla sedm lidí, další tři skončili v nemocnici a zdravotníci museli ošetřit celkem dvacet zraněných. I tak ale budou na tento památný den vzpomínat s radostí.

Podívejte se, jak fotbalisté Lille dokráčeli k rozhodujícímu vítězství proti Angers.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události