Hokej

Hloupá chyba brankáře Jarryho prohrála Pittsburghu prodloužení

Hodně černé svědomí bude mít patrně brankář Pittsburghu Tristan Jarry. Svou chybou připravil vítězný gól v prodloužení pro soupeře a Islanders díky tomu vedou v sérii 3:2 na zápasy.

Penguins s Islanders odehráli dlouho vyrovnaný zápas. Za domácí se trefil Malkin s Rustem, za hosty Beauvillier s Eberlem. Více branek v šedesáti minutách nepadlo, takže muselo rozhodnout prodloužení.

Jeho první dvacetiminutovka rozhodnutí nenabídla, to přinesl až úvod druhého prodloužení. Tristan Jarry se ujal puku se všemi soupeři mimo jeho obrannou třetinu, velmi dlouho váhal s rozehrávkou a pak poslal puk přesně na hůl Joshe Bailyeho.

Související obsah

Jednatřicetiletý Kanaďan se nabídnuté šance nezalekl. Přestože byl faulován, dokázal překonat nepřipraveného Jarryho, čímž rozhodl o vítězství 3:2 v zápase a o vedení 3:2 v sérii. Pokud si chce kanadský brankář udobřit fanoušky, bude muset vychytat dvě výhry, aby Tučňákům neskončila sezona.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanoista Fuksa si spravil chuť na MS, v závodě na kilometr bere stříbro

Rychlostní kanoista Martin Fuksa se dočkal další velké medaile. Po neúspěchu na olympiádě si spravil chuť na mistrovství světa v Kodani, kde získal stříbro na kilometrové trati. Pro českého závodníka jde už o páté druhé místo na MS. Závod nakonec vyhrál Němec Scheibner. Bronzovou medaili pak vybojoval český čtyřkajak ve složení Špicar, Havel, Vorel a Šlouf. Závod v K4 ovládli Ukrajinci, Slovensko bylo druhé.