Tenis

Veselý začal v Parmě vítězně. Přehrál zkušeného Američana

Veselý začal v Parmě vítězně. Přehrál zkušeného Američana
Jiří Veselý | Zdroj: profimedia.cz

Jiřímu Veselému se antuková část sezony zatím příliš nedařila. Z pěti zápasů vyhrál jediný, a tak už chtěl v Parmě konečně zabrat. Soupeřem mu byl Američan Steve Johnson, bývalý 21. hráč světa. Veselý toto utkání nakonec zvládl a vyhrál 7:6 a 6:2. Další zápasy v Parmě můžete sledovat na Nova Sport.

Veselý se s Johnsonem utkal v kariéře vůbec poprvé. První set tak nabídl vyrovnanou podívanou a oba tenisté se na kurtu oťukávali. Velkou šanci strhnout vedení na svou stranu měl Američan už na prvním Veselého podání. Vedl 40:0, ale český hráč všechny brejkbolové šance odvrátil.

Další příležitosti si Johnson vytvořil v šestém gamu prvního setu, ale vedením 40:15 opět pohrdl. To samé se "podařilo" o gam později i Veselému, a tak nakonec úvodní sada dospěla do tajbrejku, který nabídl dramatickou podívanou. Český hráč jej nakonec vyhrál 9:7.

Související obsah

Oba hráči si tak během první sady neztratili ani jedno podání, ale tato informace už naplatila v setu druhém. Byl to právě Veselý, který jako první prolomil soupeřův servis. Podařilo se mu to za stavu 3:2. Zbytek zápasu si už český hráč pohlídal a vyhrál 7:6 6:2, když využil svůj čtvrtý mečbol.

Příštím soupeřem bude šestý nasazený Američan Tommy Paul.

Rogeru Federerovi se na antuce už tolik nedařilo, když v Ženevě nestačil na Španěla Andujara.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události