Ostatní sporty

Čeští horolezci jsou zpět v hlavním městě. Zotavují se z náročné cesty

Čeští horolezci jsou zpět v hlavním městě. Zotavují se z náročné cesty

Čeští horolezci Marek Holeček a Radoslav Groh už jsou zpátky v nepálském Káthmandú, kam je v neděli přepravil vrtulník. Nyní se po těžkých dnech dávají zdravotně dohromady.

Byl to hodně dramatický příběh, který má naštěstí dobrý konec. Při sestupu z hory Baruntse je na čtyři dny uvěznila sněhová bouře. Sestup tak nebyl možný.

V sobotu se naštěstí počasí zlepšilo a oba mohli slézt do výšky, kam už pro ně mohl přiletět vrtulník. Ten je přepravil do hlavního města Nepálu Káthmandú, kde se momentálně dávají zdravotně dohromady.

Související obsah

Z fotek, které Holeček zveřejnil na svém instagramovém profilu, je patrné, jak se zesláblí a pohublí. "Radar (pozn. přezdívka Radoslava Groha) je v pohodě. Jen váží asi 30 kilo," smál se v komentářích Holeček. Z nejhoršího jsou ale čeští borci venku.

Celý příběh sledovala velká spousta lidí a po celou dobu posílala českým dobrodruhům svou sílu a podporu přes sociální sítě. A logicky je tak nenechala chladným zpráva, že už jsou oba v bezpečí.

Související obsah

"Tato zpráva mě úplně dojala, jste borci. Smekám," stojí v jednom z komentářů. A přidávaly se další. "Máro, obdivuji vás. Jste největší hrdinové," píše se v dalším. "Nějkrásnější ranní zpráva," podobných zpráv najdeme pod příspěvkem velkou spoustu.

Jedním z nejslavnějších českých lezců je Adam Ondra, který promluvil o své formě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Ostatní sporty

Důležité Události