Fotbal

Zidane k odchodu: Vedení pouštělo informace, neměl jsem důvěru, říká

Zidane k odchodu: Vedení pouštělo informace, neměl jsem důvěru, říká
Zdroj: Profimedia

O tom, že příští rok nebude na lavičce Realu Madrid působit Zinedine Zidane, už je nějakou dobu jasno. 48letý kouč ale nyní napsal otevřený dopis fanouškům, kde vysvětluje svůj konec.

Zidane v otevřeném dopisu objasnil, jak to bylo s jeho koncem. Vysvětlil, že nejde o to, že by ho trénování už nebavilo a unavovalo, jak se v médiích psalo. Důvod jeho rezignace byl ten, že od vedení již necítil důvěru.

Slavný Francouz se s madridským velkoklubem loučí již podruhé. "V květnu 2018 jsem odešel, protože po dvou a půl letech s tolika vítězstvími a trofejemi jsem cítil, že tým potřebuje nový impuls, aby zůstal na nejvyšší úrovni," napsal Zidane.

Související obsah

"Odcházím, protože cítím, že klub už mi nedůvěřuje. A já důvěru potřebuji, abych mohl v dlouhodobém horizontu naplňovat cíle klubu," pokračoval.

"Rozumím fotbalu, znám požadavky vedení Realu. Je jasné, že pokud nevítězíte, tak musíte odejít. Ale byla zapomenuta jedna důležitá věc. Bylo zapomenuto vše, co jsem budoval, co jsem dostal do hráčů s celým svým 150členným týmem," prohlásil mistr světa z roku 1998.

Související obsah

"Mně i celému týmu ubližovaly informace, které vedení pouštělo do médií. Ty informace vytvářely pochybnosti a nedorozumění. Naštěstí jsem měl kolem sebe úžasné chlapy, kteří by se mnou byli až do smrti," dodal. A na závěr doplnil: "Vždycky budu jedním z vás!"

Zatím není jasné, kdo žezlo převezme. Spekuluje se nad jinou legendou Realu - Raulem. Ten v loňské sezóně vedl rezervu madridského celku. Mluvilo se také o Massimilianu Allegrim, který už se ale upsal Juventusu. Řeč je také o Antoniu Contém, který minulý týden opustil Inter Milán.

O konci legendy Realu Madrid jsme informovali také ve Sportovních novinách:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události