Fotbal

Kadeřábek: Už ani nevíme, jaké to je hrát před diváky, chceme se ukázat

Česká reprezentace odcestovala do Jižního Tyrolska v Itálii, kde se bude připravovat na blížící se turnaj. Pavel Kadeřábek byl polovinu sezóny zraněn, ale nyní se chce porvat o místo v základní sestavě národního týmu.

Cesta na turnaj, který startuje již 11.6., pokračuje právě v Itálii, kde se bude tým pod dohledem Jaroslava Šilhavého připravovat na velkou akci poprvé po pěti letech.

"Cesta byla v pohodě. Prostředí je krásné, což náladu pokaždé po delší cestě zlepší," pronesl zkušený krajní obránce. "Mám rád hory, procházky a výlety. Za mě je to super, pobyt to dokáže pokaždé zlepšit," pokračoval obránce Hoffenheimu.

Pavel Kadeřábek je jedním ze čtveřice hráčů, kteří zažili EURO před pěti lety, kde Češi skončili v základní skupině. Bývalý hráč pražské Sparty si je vědom, že tentokráte to bude jiné hlavně z důvodu pandemie.

Související obsah

"Koronavirus změnil život nám všem, musíme se přípravě a programu přizpůsobit. Minulé EURO bylo ovlivněno teroristickými útoky ve Francii, kde nás hlídali policisté se zbraněmi. Nedá se to srovnat, je to něco jiného, ale také jsme zavření na hotelu," hledal alespoň malé podobnosti devětadvacetiletý fotbalista.

Na poslední chvíli se rozhodlo, že základna reprezentace bude nakonec doma a na zápasy se bude létat z Prahy. "Já to vítám, téměř rok jsem nebyl v Praze. Po delší době se tam vrátím a budeme s klukama na hotelu. Je asi jedno, jestli budeme na hotelu ve Skotsku, nebo v Česku. Jedinou nevýhodou je létání na zápasy," pokračoval Kadeřábek.

Související obsah

Již v pátek se český tým utká s Itálií, a to v rámci přáteleského utkání před evropský šampionýtem. "Těším se moc, každý zápas proti fotbalovému velikánovi je svátek a my budeme chtít uspět. Chceme ukázat, že jsme na Euro připravení a dokážeme hrát s každým," pronesl jeden z nejzkušenějších reprezentantů.

"Každý divák bude skvělý, já to vítám. My jsme si dělali s klukama srandu, že už ani nevíme, jaké to je hrát před publikem. Čím více lidí bude, tím více nás to nakopne," odpovídal na závěr Kadeřábek, který se těší na diváky v ochozích.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události