Fotbal

Návrat potvrzen: Real Madrid povede jejich bývalý trenér

Návrat potvrzen: Real Madrid povede jejich bývalý trenér
Zdroj: Profimedia

Vedení Realu Madrid řešilo, kdo bude novým trenérem královského velkoklubu. Zinedine Zidane rezignoval a objevovala se spousta spekulací. Nyní se ale Florentino Pérez potvrdil angažování Carla Ancelottiho.

Se zprávou přišel španělský novinář a moderátor Antón Meana. V noční rozhlasové show SER El Larguero prohlásil, že ke kontaktování italského kouče došlo již před čtyřmi dny.

Dohoda v tu dobu byla blízko, nyní je zpráva již jistá. To i přesto, že Ancelotti byl stále smluvně vázán v Evertonu. Vedení anglického celku o námluvách vědělo a aktuálně hledá za renomovaného stratéga náhradu. Žhavým kandidátem by mohl být Steven Gerrard.

"I když jsem si užíval angažmá v Evertonu, dostalo se mi nečekané příležitosti, která je v tuto chvíli pro mě a moji rodinu tím správným krokem. Připojuji se k Realu Madrid," řekl pro média zkušený trenér.

Pro Ancelottiho mluví obrovské zkušenosti a hlavně znalost prostředí v Realu Madrid. 61letý trenér přišel k bílému baletu už v roce 2013 a o dva roky později ho opustil. Na domácí scéně se mu příliš nedařilo, když dokázal uspět pouze jednou v Copa del Rey.

Související obsah

  

Jiné už to bylo v Lize mistrů, kde s Los Blancos dosáhl na kýžené desáté vítězství v nejlepší klubové soutěži světa. Vyhrál také evropský Superpohár a mistrovství světa klubů.

Po své štaci v Realu působil dva roky v Bayernu Mnichov, poté stejnou dobu v Neapoli a od prosince roku 2019 byl trenérem Evertonu.

Ancelotti má nahradit na střídačce slavného Francouze. Zinedine Zidane na svůj post rezignoval:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

České házenkářky se o překvapení nepostaraly. Na úvod MS nestačily na Němky

Česká házenkářská reprezentace odstartovala mistrovství světa prohrou s favorizovaným Německem v poměru 21:31. Nejlepší českou střelkyní byla Dominika Zachová, která se trefila čtyřikrát. V dalším utkání hrají svěřenkyně Jana Bašného s Maďarskem.