Fotbalová asociace České republiky

Poborský je napíchnutá maska na vidle, říká Luhový. Koho by volily jiné osobnosti?

Poborský je napíchnutá maska na vidle, říká Luhový. Koho by volily jiné osobnosti?
Zdroj: Profimedia

Již ve čtvrtek 3. června se dozvíme nového předsedu fotbalového svazu. Stane se jím buďto bývalý reprezentant Karel Poborský, nebo funkcionář Petr Fousek. Zeptali jsme se osmi známých osobností z fotbalového prostředí, koho a proč by na této pozici viděli raději.

MILAN FUKAL 

Bývalý reprezentační obránce, který se Spartou získal dva ligové tituly. V národním dresu nastoupil do 27 zápasů, ve kterých vstřelil dva góly.


"Já bych preferoval oba dva, když to řeknu takto diplomaticky. Protože Karel Poborský má za sebou bohatou historii a zkušenosti z fotbalu jako takového, které určitě půjdou na svazu využít. Co se týče pana Fouska, tak o jeho zkušenostech v diplomacii nemá cenu hovořit. Kdybych si měl vybrat, přiklonil bych se na stranu pana Fouska, protože má větší praxi s problémy, které se na svazu denně řeší.


Zdroj: Profimedia
 

LUBOŠ KUBÍK

Stříbrný medailista z ME v Anglii. Za reprezentaci nasbíral 56 startů. Na závěr kariéry si zahrál i ve Spojených státech.

"Já jsem pro Petra Fouska. Znám ho velice dobře. Myslím, že se pro tuto funkci hodí daleko více než Karel. Ten by se měl věnovat spíše sportovním věcem, a ne těmto."

Zdroj: profimedia.cz

 

VÁCLAV NĚMEČEK 

Šestinásobný mistr československé a české ligy v dresu Sparty. V roce 1996 pomohl vybojovat stříbrné medaile na ME. Zúčastnil se také MS v roce 1990.

"Znám oba kandidáty osobně, jsou to dobří chlapi. Ke Karlovi mám blíž, protože jsme byli spoluhráči, ale nemám žádný hlas, tak jim jen popřeji hodně štěstí ve volbě. Přijde mi, že oba kandidáti mají stejný postoj a žádný z nich neobrátí fotbal u nás vzhůru nohama."


Zdroj: profimedia.cz

MILAN LUHOVÝ

Bývalý československý reprezentant, který se zúčastnil MS v roce 1990, kde vstřelil jeden gól. Po revoluci si zahrál ve Španělsku, Francii, Řecku a Belgii.

"Preferuji Petra Fouska, protože to je profesionální funkcionář. Ten druhý je jen napíchnutá maska na vidle fotbalového šedého pozadí."


Zdroj: profimedia.cz

ANTONÍN PANENKA

Šikovný záložník se proslavil především penaltou doprostřed branky, kterou rozhodl finále ME v roce 1976. Tento kop je po něm celosvětově pojmenován. Mimoto je členem Klubu ligových kanonýrů a převážnou část kariéry strávil v Bohemians Praha.

 

"Nemám nutkání někomu z nich držet víc palce. Větším favoritem je pro mě pan Fousek. Má už zkušenosti s prací v UEFA nebo ve FIFA. Takže má více zkušeností s úředničinou než Karel Poborský. Ale nemám svého favorita. Přeji si, aby ten, kdo do funkce nastoupí zametl před prahem a vylepšil mínění o českém fotbale."


Zdroj: Profimedia

PETR ŠVANCARA

Většinu kariéry strávil ve Zbrojovce Brno, ale zahrál si i za pražskou Slavii. Na kontě má jeden reprezentační start. Nyní se živí jako fotbalový expert v televizních studiích.

"Já doufám, že zvítězí hlavně ten, co bude s fotbalem chtít něco dělat. V tomto fandím Fouskovi, protože Karel Poborský už je ve FAČR dlouho a zatím se mu nepodařilo něco změnit. Možná tam byly silnější vlivy, než byl on. Musím říct, že jeho kandidatura a jak vystupuje je taky sympatické, ale přál bych si, aby vyhrál Fousek, protože do toho vnese větší transparentnost a obklopí se jinými lidmi."


LUDĚK ZELENKA

V české nejvyšší soutěži nastřílel 92 gólů. Nejvíce z nich přidal v dresu Brna. Zahrál si za hodně českých klubů, jedním z nich byla Slavia. Nyní je ho možné potkávat stejně jako Švancaru v televizi během zápasů.

"Já bych preferoval Petra Fouska. Byť Karla Poborského moc uznávám za to, co dokázal, tak si myslím, že je symbolem minulého vedení. Jsem jeden z těch, kteří by si přáli kompletní a dokonalou očistu fotbalu. Petr Fousek je kandidát nového čistého fotbalu a Karel Poborský má podporovatele z minulého vedení, což je pro mě nepřípustné."


Zdroj: profimedia.cz

VLADIMÍR TÁBORSKÝ

Dvojnásobný mistr československé ligy v dresu Sparty a Dukly Praha. Po hráčské kariéře také trénoval, když si vyzkoušel angažmá ve Spartě nebo v Řecku. V pozdějším věku byl také televizním expertem.


"Přiznám se, že Poborského znám hlavně z fotbalových hřišť a poslední dobou se objevoval i na obrazovce. Pana Fouska neznám osobně vůbec. Vím, že byl v Řecku. Preferuji Poborského z důvodu, že je znalec českého a mezinárodního fotbalu. Pokud bude zvolen, nebude to mít jednoduché. Bude potřebovat štěstí a podporu spolupracovníků. Čas ukáže, jestli se prosadí."

Zdroj: Profimedia
TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události