NHL

VIDEO: Nesmyslně brutální faul poslal Evanse k zemi. Soupeř ho chránil

Pořádnou dávku frustrace nabídl závěr zápasu mezi Winnipegem a Montrealem. Hostující Jake Evans ujel obráncům a následně zasunul puk do prázdné branky, čímž utkání rozhodl. Mark Scheifele ho za to "odměnil" tvrdým hitem, po kterém zůstal útočník Montrealu bezvládně ležet na ledě.

Rozporuplné vzpomínky bude mít na svůj narozeninový den Jake Evans. Gólem do prázdné branky sice nabídl svému týmu rozhodující náskok, ale následná srážka ho jistě velmi bolela. Po tomto útoku navíc začala hromadná bitka, kdy si to Evansovi spoluhráči pochopitelně nenechali líbit.

Hrdinský čin během rvačky předvedl útočník Winnipegu Nikolaj Ehlers, který se postavil mezi válčící dav a ležícího Evanse, aby ho uchránil.

Evans však přesto musel hrací plochu opustit na nosítkách. Do nemocnice ale hned nezamířil. Trenér Montrealu Dominique Ducharme po zápase na tiskové konferenci řekl, že než odešel na rozhovor s novináři, byl Evans stále na místě a jeho stav se vyhodnocoval.

Související obsah

Útočník Montrealu by měl být nakonec v pořádku. "Bylo velmi těžké sledovat, když led opouštěl na nosítkách, ale cítím se teď o mnoho lépe, když vím, že bude OK," naznačil po zápase spoluhráč Kotkaniemi.

Evansovi spoluhráči se ale k celé situaci postavili jasně. "Pokud se Scheifele vrátí na led v sérii s námi, uděláme mu ze života peklo, ale doufám, že liga odvede dobrou práci," naznačil obránce Edmundson, že by měl Scheifele dostat vícezápasový trest. 

Přímo na ledě byl Scheifele potrestán na pět minut plus do konce utkání za napadení, ale zbývala už jen necelá minuta do závěrečné sirény, takže to žádný velký trest nebyl. K situaci se jistě vrátí vedení NHL, které bude řešit dodatečné potrestání.

 

Související obsah

Montreal utkání nakonec vyhrál i díky Evansově gólu 5:3 a v sérii vede 1:0 na zápasy. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události