Fotbalová asociace České republiky

Novým předsedou fotbalového svazu se stal Petr Fousek

Petr Fousek
Zdroj: FAČR

Novým předsedou českého fotbalového svazu se stal Petr Fousek. Ve volbách porazil Karla Poborského. O vítězi muselo rozhodnout až druhé kolo hlasování.

První kolo o vítězi nerozhodlo. Fousek v něm získal 49 hlasů v české komoře a 56 hlasů v moravské komoře. Naopak pro Karla Poborského hlasovalo 77 delegátů z Čech a 14 na Moravě. To ve výsledku znamená, že měl Fousek 105 hlasů oproti 91 na straně Karla Poborského.

To však zkušenému funkcionáři na výhru v prvním kole nestačilo, a tak museli delegáti hlasovat znovu. Pokud by ale své preference nezměnili, vítězem by se stal Fousek, což se také ve druhém kole stalo. Ve druhém kole získal Fousek 51 hlasů na Moravě a 55 v Čechách, kdežto Karel Poborský posbíral 76 hlasů na Moravě a 15 v Čechách.

Celkově tak Petr Fousek vyhrál 106:91 a stal se novým předsedou fotbalového svazu!

Související obsah

Poslední tři roky strávil Petr Fousek v Řecku, kde pracoval jako nezávislý expert organizací UEFA a FIFA. "Jsou věci, které bych z řeckého fotbalu do českého nebral, ale byla to jedinečná zkušenost. Řecký fotbal je jiný než český. Má jiné problémy, než máme my. Za ty tři roky jsem si vytvořil velmi dobré vztahy s FIFA a UEFA a získal jsem know-how, které je pro český svaz použitelné," řekl Petr Fousek v rozhovoru pro Nova Sport ještě před volbami.

Petr Fousek před volbami promluvil o svých cílech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události