APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Reprezentační zápas Mexika přerušily homofobní nadávky

Zápas byl přerušen kvůli diskriminačnímu chování
Zdroj: Profimedia

Mezinárodní fotbalové utkání Mexika s Kostarikou muselo být přerušené kvůli homofobním nadávkám mexických fanoušků. Na vině byla rozdílná interpretace jedné nadávky.

Mexiko v noci hrálo semifinále Ligy národů střední a severní Ameriky proti Kostarice. Utkání proběhlo v americkém Denveru před fanoušky, kteří ale zápas nečekaně prodloužili.

Na konci druhého poločasu rozhodčí na několik minut přerušil utkání v rámci antidiskriminačního protokolu. Příznivci Mexika totiž na brankáře Kostariky pořvávali nadávku "cu**ro".

Problém je v tom, že v Mexiku je toto slovo bráno jako obyčejná nadávka bez hlubšího významu, zatímco v jiných zemích střední Ameriky je toto slovo nadávkou pro homosexuály.

Guatemalský rozhodčí proto zápas přerušil. Fanoušci byli nejprve napomínáni, ale nadávky ukončilo až přerušení hry a vyvedení několika hříšníků ochrankou.

Související obsah

Když by mexičtí fanoušci pokračovali, hrozilo by po tříminutovém přerušení další přerušení na deset minut a v nejhorším případě i kontumace.

K tomu naštěstí nedošlo, a tak se Mexičané mohli radovat z vydřené výhry 1:0 na penalty. Rozhodující zákrok předvedl v šesté sérii brankář Guillermo Ochoa.

Mexický fotbal nabízí kuriózní momenty. V tomto zápase rozhodčí zabránil gólu vlastním tělem:

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události