KSW

KSW 61: Souboj legend ovládl obr Pudzian, Kincl také triumfoval

KSW 61 nezklamalo, sedm z devíti duelů skončilo před limitem, včetně zápasu Patrika Kincla, který ukončil Tomasze Romanowskiho ve 2. kole. Hlavní zápas ovládl Mariusz Pudzianowski. Podívejte se na výsledky a sestřihy z polského Gdaňsku.

Mariusz Pudzianowski (15-7) poráží Lukasze Jurkowskiho (17-12) ve 3. kole via TKO.

Ikony polského sportu nechaly v kleci jak všechny síly tak srdce a od diváků si vysloužili začnou dávku respektu. Jurkowski, který stál u zrodu KSW, sice dlouho nezápasil, ale léty zažité dovednosti zkrátka nezapomněl. Bývalý nejsilnější muž světa se naopak snažil najít cestu přes nadlidskou sílu, těžil z o něco větší fyzické zásoby a po dvou kolech měl nakročeno k vítězství. Juras pak z posledních sil zaútočil ve třetím kole, vzápětí však už ležel na zemi pod náporem úderů, které jeho návrat do klece ukončily.

 

Salahdine Parnasse (15-1-1) poráží Filipa Pejiće (15-5-2) ve 2. kole via submise

Ačkoli si soupeři před zápasem vyměnili pár ostrých slov, duelu se nesl v opatrném a taktickém tempu. Ono není divu, Parnasse do klece nastoupil poprvé od první porážky a proti němu se stál autor jednoho z nejrychlejších knokautů v historii KSW. Bývalý šampion pérové váhy vyčkával na šanci, a ta přišla minutu před koncem. Chvíle nepozornosti a Pejič se ocitl na zemi, kde francouzský mladík rychle nasadil nekompromisní škrcení. Po skvělém takticko-technickém výkonu si hned řekl o odvetu s Danielem Torresem, který ho připravil o titul.


VIDEO: Parnasse si počkal, jedna chyba a bylo hotovo:


Darko Stošič (15-4) poráží Michala Kitu v 1. kole via TKO.

Tenhle zápas nemohl skončit jinak než před limitem. Hned z úvodu začal Kita tlačit a UFC veteránem několikrát pořádně otřásl. Stošič, který zápas vzal necelé dva týdny před ním, si však vyčekal soupeře a na bradu mu poslal tvrdý overhand. Na zemi pak dílo zkázy dodělal. 


Podívejte se na drtivou ránu Darka Stošiče:


 

Patrik Kincl (24-9) poráží Tomasze Romanowskiho (13-8) ve 2. kole via TKO.

Kincl v prvním kole načítal soupeřův opačný gard a bylo vidět, že Romanowskiho postoj nesmí podceňit. Český bojovník však našel cestu přes zem, ve druhém kole se mu podařil strh a skončil v dominantní pozici, odkud kontroloval situaci. Vylepšil si pozici a soupeře zasypal sérií úderů, které zastavil až rozhodčí.


VIDEO: Podívejte se na sestřih zápasu Kincl vs. Romanowski:


 
 

Roman Szymański (14-6) poráží Donovana Desmaea (14-7) na body

Polsko-belgický duel lehké váhy přinesl asi nejlepší zápas večera, který musel uspokojit každého fanouška MMA. Úderý lítaly celých patnáct minut a už po prvním kole bylo na obou znát značné vyčerpání. Szymański měl přeci jen v nádrži o trochu víc a i díky tomu pomalu převážil misky vah na svou stranu. Desmae v závěru ještě z posledních sil zareagoval a zahrozil heel hookem, ale neúspěšně. Karolina Owczarzová (4-1) poráží Moniku Kučiničovou (1-1) na body

Jediný ženský duel celé karty byl spíše jednostrannou záležitostí. Zkušenější Owczarzová opakovaně tahala boj na zem, kde střídala pokusy o submisi s ground-n-pound. Ve třetím na chvíli zahrozila soupeřka ze Slovinska z vrchní pozice, ale polská bojovnice ze zad odpověděla pokusem o páku na ruku a kolo dokončila v mountu sérií úderů. Po třech kolech se Owczarzová radovala ze zaslouženého vítězství.Ivan Erslan (10-1) poráží Przemyslaw Mysiala (24-11-1) v 1. kole via TKO.


Ranaři polotěžké váhy síly rozhodně nešetřili, jako by věděli, že se zápas do druhého kola nedostane. Oba rozdali i minuli řadu tvrdých ran, ale nakonec Chorvat Erslan trefil tu nejdůležitější. Na soupeřův hák odpověděl útokem, a Mysialu poslal k zemi, ten sice vstal, ale vzápětí šel k zemi znovu. Tentokrát už zakročil rozhodčí. Erslan si tak pravděpodobně vybojoval právo na odvetu se šampionem Tomaszem Narkunem


VIDO: Podívejte se na drtivý závěr Ivana Erslana:


Damian Stasiak
(13-7) poráží Andreje Ležněva (19-10) v 1. kole via submise

Stasiak šel k zemi jako první, ale UFC veterán z nevýhodné pozice vytěžil maximum. Dokázal ji přetočit ve svůj prospěch a ukázal, že karate není zdaleka jediná jeho dovednost. Ukrajinského soupeře po chvíli zamkl technikou triangle choke.

 

Adam Niedźwiedź (8-4) poráží Jakuba Kamieniarze (9-8) ve 2. kole via submise

Jediný předzápas celé karty pořádně rozproudil přítomné diváky. Kamieniarze hned první ranou poslal soupeře k zemi. Ten však po chvíli přebral kontrolu a několikrát se pokusil o submisi. Duel přerušil gong a ve druhém kole se scénář opakoval. Oba zápasníci na zemi bojovali o pozici, ale nakonec zvítězilo jitsu Adama Niedźwiedźe.

 

Související obsah


 

Záznam turnaje KSW 61 a dalších galavečerů můžete sledovat na platformě Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události