Hokej

Historie se přepisuje. Na draftu do juniorky byla poprvé vybrána žena

Historie se přepisuje. Na draftu do juniorky byla poprvé vybrána žena
Zdroj: Krista Schnittker / Elgin Middlesex Chiefs

V sobotu proběhl další draft nováčků do soutěže hokejové OHL, která je jednou z lig pod hlavičkou CHL. A mimo jiné přišla historická událost, poprvé bylo totiž vybrané děvče! Draftem prošla i dvojice hráčů, jejichž otcové úspěšně reprezentovali Česko v NHL či v reprezentaci.

První dívkou v historii, která prošla draftem OHL je brankářka Taya Curriová, kterou si vybrala Sarnia Sting. Ve stejném týmu kdysi působil například Steven Stamkos, Travis Konecny anebo Pavel Zacha.

Taya Curriová nastupovala v posledních letech za klučičí tým Elgin Middlesex Chiefs, kde se jí narámně dařilo. V sobotu pak byla draftována ve čtrnáctém kole a stala se první ženou, která výběrem v OHL vůbec kdy prošla.

“Je to nepopsatelný pocit,” pronesla jako první reakci po historickém úspěchu Curriová. “Vždycky jsem chtěla být brankářka, nebavilo by mě sedět na střídačce,” pokračovala šestnáctiletá dívka.

Související obsah

Taya vyrůstá ve sportovně založené rodině. Táta hrál hokej celý život, sportuje i bratr a sestra. Sama Curriová hraje i elitní rugby, fotbal a účastní se jezdeckých soutěží na koni ve westernovém stylu. V zámoří se sport nazývá jako barrel racing.

Na draftu v OHL byli například vybráni i synové známých českých hokejistů. Na šestadvacátém místě přišel na řadu syn Radka Bonka, obránce Oliver. Vybrán byl i Adam Židlický, který má národnost českou i americkou. U obou hráčů je ale těžké předpovědět, zda někdy nastoupí za národní tým.

VIDEO: Bývalý reprezentant Jan Čaloun hodnotil české výkony na světovém šampionátu: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události