Fotbal

Stanciu kvůli Kúdelovi nepoklekl: Je trestán bez důkazů, tohle není řešení

Nicolae Stanciu
Nicolae Stanciu Zdroj: Profimedia

Nicolae Stanciu vysvětlil, proč při nedělním přátelském utkání Rumunsko – Anglie nepoklekl. Zůstal stát, aby podpořil Ondřeje Kúdelu.

Anglie překonala Rumunsko 1:0, a to díky proměněné penaltě Marcuse Rashforda. Ale ještě před zápasem upoutali pozornost dva hráči, kteří se rozhodli nepokleknout tak, jak se to v současnosti dělá za účelem upozornit na mezirasové problémy.


Mezi stojícími fotbalisty byl záložník SK Slavia Praha Nicolae Stanciu. Po zápase své jednání vysvětlil. “Udělal jsem to i ve čtvrtfinále Evropské ligy proti Arsenalu. Udělal jsem to, abych podpořil Kúdelu, mého spoluhráče ze Slavie. On byl suspendován na 10 zápasů na základě žádných důkazů. Jen proto, že spoluhráč Kamary prý slyšel to slovo, které nemohu vyslovit. Nevěřím, že pokleknutí je řešení,“ řekl v pozápasovém rozhovoru.Související obsah
Ondřej Kúdela měl v březnu pošeptat rasistickou urážku do ucha Glena Kamary z Rangers. Disciplinární komise českého obránce nakonec potrestala stopkou na 10 zápasů, což znamená, že se nemůže zúčastnit evropského šampionátu. K trestu UEFA přistoupila i přes skutečnost, že proti Kúdelovi nebyly jasné důkazy. Situaci vám blíže shrne reportáž Sportovních novin:
Soupeř české reprezentace ze skupiny D si s Rumunskem poradil 1:0, ale výsledek mohl být úplně jiný. V prvním poločase branku Florina Nita ochránila před ataky Angličanů konstrukce. Ve druhé půli pak sparťanský gólman vychytal penaltu.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události