Stanciu kvůli Kúdelovi nepoklekl: Je trestán bez důkazů, tohle není řešení

Nicolae Stanciu
Nicolae Stanciu Zdroj: Profimedia

Nicolae Stanciu vysvětlil, proč při nedělním přátelském utkání Rumunsko – Anglie nepoklekl. Zůstal stát, aby podpořil Ondřeje Kúdelu.

Anglie překonala Rumunsko 1:0, a to díky proměněné penaltě Marcuse Rashforda. Ale ještě před zápasem upoutali pozornost dva hráči, kteří se rozhodli nepokleknout tak, jak se to v současnosti dělá za účelem upozornit na mezirasové problémy.

Mezi stojícími fotbalisty byl záložník SK Slavia Praha Nicolae Stanciu. Po zápase své jednání vysvětlil. “Udělal jsem to i ve čtvrtfinále Evropské ligy proti Arsenalu. Udělal jsem to, abych podpořil Kúdelu, mého spoluhráče ze Slavie. On byl suspendován na 10 zápasů na základě žádných důkazů. Jen proto, že spoluhráč Kamary prý slyšel to slovo, které nemohu vyslovit. Nevěřím, že pokleknutí je řešení,“ řekl v pozápasovém rozhovoru.