Hokej

Poznáte legendární arénu? Začínaly tu megahvězdy českého sportu

Poznáte legendární arénu? Začínaly tu megahvězdy českého sportu
Zdroj: SAMK

Rekonstrukce zimního kladenského stadionu, na kterém se po desetiletí proháněly ty největší hvězdy, je v plném proudu. Již je zcela bez střechy a čelní nosník rozříznutý napůl snesly jeřáby v pátek večer. Výměna střechy tak proběhne poprvé od roku 1959.

Milan Nový, František Kaberle, Pavel Patera, Martin Procházka, Jaromír Jágr a mnoho dalších hvězd vyrostlo na tomto legendárním stadionu, který dokázal vychovat mistry světa i olympijské vítěze. Ale už i kladenský zimák dospěl do bodu, kdy potřebuje rekonstrukci, konkrétně jeho střecha.

Ta původní se nad ledovou plochou tyčila už od roku 1959. Od té doby došlo k několika dílčím opravám, ale pořádné rekonstrukce se dočkala až nyní. "Výměna střechy a její izolace je naprosto stěžejní pro samotný provoz haly. Ta navíc bude konečně odvlhčená, což určitě ocení nejen diváci na tribunách, ale i hráči, kteří budou mít kvalitnější led,“ řekl před výměnou ředitel ČEZ stadionu Josef Poláček

Související obsah

Práce začaly po skončeném finále play-off Chance ligy, kdy kladenští hokejisté postoupili po roce opět do nejvyšší soutěže. Nyní již je stadion zcela bez střechy a čelní nosník snesly jeřáby v pátek večer. 

Rekonstrukce střechy navíc umožní, že bude možno výhledově zřídit i třetí podlaží. Měla by se sem přesunout režie a veškeré technické zázemí k obsluze multimediální kostky či přenosů a vzniknou zde prostory pro novináře.

Hokejisté Kladna se letos vrátili do nejvyšší soutěže. Takto oslavovali na ledě. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události

Krátká zpráva

Výsledky NBA: Lakers padli s Oklahomou, Krejčí nehrál

Vít Krejčí i Tomáš Satoranský byli připraveni jako náhradnici, ale ani jeden z Čechů do zápasů nezasáhl. Výsledky: Orlando Magic – Carlotte Hornets 111:120, Boston Celtics – Washington Wizards 107:116, Brooklyn nets – Miami Heat 93:106, New Orleans – Atlanta Hawks 99:102, Toronto Raptors – Indiana Pacers 118:100, Milwaukee Bucks – Minnesota 108:113, Oklahoma – LA Lakers 123:115, Phoenix Suns – Sacramento 107:110, Portland Trail Blazers – Memphis Grizzlies 116:96, LA Clippers – Cleveland 79:92.