Jágrovo Kladno doma před fanoušky vybojovalo postup do extraligy

Hokejisté Kladna prolomili prokletí domácích týmů ve finále Chance ligy a v rozhodujícím sedmém finále před vlastními fanoušky porazili díky drtivé první třetině Jihlavu, čímž si zajistili postup do extraligy.

Na stadion Kladna mohli díky výjimce přijít fanoušci, takže Rytíři měli poprvé ve finále fanouškovskou podporu, ale skupina fandů dorazila i z Jihlavy. Jenže příznivci Dukly prožili hororovou první část.

V osmé minutě hostující Filip Eliáš zkoušel křižnou přihrávku přes vlastní obranné pásmo, což tvrdě potrestal Nicolas Hlava. Přihrávku zachytil a z luxusní pozice přesnou střelou překonal brankáře Žukova.

O necelou půlminutu později zaúřadoval Jaromír Jágr, jenž naprosto přesnou přihrávkou našel osamoceného Rostislava Marosze před bránou a třicetiletý útočník bez problémů doklepl puk do odkryté brány. Ve dvanácté minutě přiživil euforii domácích znovu Marosz, když využil svůj únik za obranu a podruhé překonal Žukova.

Ještě čtvrtý gól v první třetině přidal Račuk a hosté byli zralí na ručník. Úplný debakl v první třetině ale Jihlavné na poslední chvíli odvrátili, když se Jiří Fronk trefil v poslední minutě, čímž upravil na 4:1 pro Kladno.

Do druhé třetiny vstoupila aktivnější Dukla a také byla za aktivitu odměněna. Lichanec nejprve minul takřka prázdnou bránu, ale o pár sekund později mu Čachotský vrátil puk a napodruhé se už Lichanec nemýlil.

Na konci druhé části hrála Dukla v dvojnásobné početní převaze, jenže nejnadějnější střelu z této výhody zastavila branková konstrukce.

V třetí části mohl ještě pátý gól Kladna přidat Jágr, ale sám proti Žukovovi neuspěl. Definitivní tečku tak přidal až Zacharčuk v poslední minutě do prázdné brány a Rytíři mohli po roční pauze oslavit návrat mezi elitu.

#Vme, proto jsme zase extraligov!

Zveejnil(a) Ryti Kladno dne tvrtek 29. dubna 2021

Rozhodující zápas finálové série Chance ligy:

Rytíři Kladno - Dukla Jihlava 5:2 (konečný stav série 4:3)
Branky: 9. Hlava, 9. a 12. Marosz, 19. Račuk, 60. Zacharčuk - 20. Fronk, 27. Lichanec

Asistenci si ve vítězném zápase připsal i Jaromír Jágr, který se v prosinci vrátil na led po dlouhé pauze: