Hokej

Skandální vyjádření bývalé ruské hvězdy: Čeští rozhodčí se mstili za Vrbětice

Skandální vyjádření bývalé ruské hvězdy: Čeští rozhodčí se mstili za Vrbětice
Zdroj: Profimedia

Krach ruských hokejistů na uplynulém světovém šampionátu, kde vypadli už ve čtvrtfinále s pozdějšími mistry světa z Kanady, se neustále řeší v ruských médiích. Za neúspěch ale mohou podle bývalého ruského útočníka Andreje Nazarova také čeští sudí.

Naposledy ovládlo Rusko světový šampionát před sedmi lety. A poslední vítězství nad Kanadou na velkém turnaji je ještě delší. Datuje se až do května 2011.

To samozřejmě nenechalo chladnými ruská média, která kritizují jak hokejisty, tak hlavně kouče Valerije Bragina. Jenže někteří vidí neúspěch sborné úplně někde jinde. Například bývalý útočník a trenér Andrej Nazarov viní z neúspěchu i české rozhodčí.

"Utkání jsem si znovu, teď už s čistou myslí, zhodnotil. A už bez emocí, jako profesionál, můžu říct, že ze strany rozhodčích to nebylo pouze pochybné, ale nechutné," sdělil pro web championat.com Nazarov. Ten jako hráč má za sebou 571 zápasů v NHL a jako trenér vedl hned sedm celků v KHL.

Související obsah

Ten hodně kritizoval české čárové rozhodčí Daniela Hynka s Jiřím Ondráčkem, ale také dva hlavní ze Švédska Björka s Nordem. "Jak se Švédové mohli dostat do našeho čtvrtfinále? Je jasné, že byli odhodláni pomstít se Rusku za hanebný odchod jejich národního týmu," nenechal nit suchou na Švédech.

"Podívejte se, jak fungovali rozhodčí z jiné "přátelské" země - České republiky. Když naši muži bojovali proti kanadským neslušňákům, byli čároví arbitři připraveni zasáhnout v potyčce na stranu Javorových listů," pronesl k českému duu.

A pokračoval: "Češi zjevně celý zápas snili o tom, že Petrov a Boširov vyjíždějí na led v ruských dresech a naši kluci se nesnaží o útok na kanadskou bránu, ale o další muniční sklad," zmínil jména dvou údajných ruských špionů 47letý Rus, kteří mají na svědomí výbuch ve Vrběticích.

Právě Nazarov se dostal do potyčky i s fanoušky, když ještě v KHL trénoval Čechov:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události