Hokej

Nejužitečnější hráč NHL? Dva nominovaní už vypadli z play-off

Nejužitečnější hráč NHL? Dva nominovaní už vypadli z play-off
Zdroj: Profimedia

Hokejová NHL oznámila tři finalisty, ze kterých bude vybrán vítěz Hartovy trofeje pro nejužitečnějšího hráče ligy. V nominaci nechybí nejlepší střelec Matthews ani nejproduktivnější McDavid, hvězdnou dvojici doplnil Nathan MacKinnon z Colorada.

O vítězi Hartovy trofeje rozhodují novináři, kteří mají určit, kdo z hráčů je pro svůj tým nejpřínosnější. Posledním vítězem se stal Leon Draistaitl, který se letos nedočkal ani nominace.

Connor McDavid v této sezoně čaroval. V čistě kanadské divizi si vylepšil kariérní maximum v počtu bodů na zápas, když za pouhých 56 utkání vstřelil 33 gólů a přidal 72 asistencí. Ve zkrácené sezoně se tak dostal na neuvěřitelných 105 bodů.

Tato asistence znamenala stý bod v sezoně pro McDavida:

Mezi střelci zářil torontský Auston Matthews, jenž je druhým kandidátem na Hartovu trofej. V 52 zápasech nastřílel fantastických 41 branek, což je o osm více, než má druhý McDavid. K tomu přidal 25 asistencí a celkově v produktivitě obsadil páté místo.

Související obsah

Třetím do party je Nathan MacKinnon z Colorada. Zatímco Toronto i Edmonton vypadly v prvním kole play-off, MacKinnonovi Avalanche ještě v druhém kole bojují s Vegas Golden Knights. Naneštěstí pro MacKinnona o výhře Hartovy trofeje rozhodují pouze výkony v základní části, takže těžit z delší účasti v play-off nemůže. MacKinnon v 48 zápasech zaznamenal 20 gólů a 45 asistencí, což ho řadí na osmé místo v produktivitě.

 

Pokud by se počítaly i zápasy play-off, byl by to vyrovnaný souboj, ale takhle se dá očekávat, že nejužitečnějším hráčem bude buď nejlepší střelec Matthews, nebo nejproduktivnější McDavid.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události