Florbal

Český florbal chce jít příkladem. Dbát bude na životní prostředí

Český florbal chce jít příkladem. Dbát bude na životní prostředí
Zdroj: Profimedia

Český florbal chce inspirovat revolučním krokem v českém sportu. Zavádí nový udržitelný systém, věnovat se chce nastavení lepšího životního prostředí.

"V českém sportovním prostředí zatím nikdo zásadní globální téma udržitelnosti neuchopil koncepčně. Přitom i sport za sebou zanechává určitou stopu. Udržitelnější chování jsme proto zakotvili do dlouhodobé strategie. Chceme tak inspirovat nejen své členy, ale být vzorem i pro další sporty," řekl Roman Urbář z Českého florbalu.

Při restartu sportu v Česku chce přijít svaz florbalu s kompletní změnou, která se věnuje hodně životnímu prostředí. Český florbal upozorňuje, že statistiku udržitelnosti si vede například stanice BBC, která hodnotí kluby fotbalové Premier League.

Související obsah

Byly představeny tři pilíře – snižování uhlíkové stopy kanceláře, cirkulární eventy a osvěta komunity. Změna přijde i na akcích pořádaných svazem. "Chceme z běžného florbalového zápasu vybudovat cirkulární event. Chceme nabízet občerstvení od lokálních dodavatelů, vyhýbat se jednorázovým obalům, využívat zálohované kelímky a mnoho dalšího," pokračoval Urbář.

VIDEO: V příští sezóně bude hrát ve Švédsku mladý talent Filip Langer:

 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Florbal

Důležité Události