Gianluigi Buffon

Legendární brankář má namířeno do druhé ligy. Zahraje si Serii B

Legendární brankář má namířeno do druhé ligy. Zahraje si Serii B
Zdroj: Profimedia

Legendární brankář Gianluigi Buffon je blízko přestupu do klubu, kde započal svoji profesionální kariéru. Zájem o něj totiž projevila Parma, která se chce co nejrychleji vrátit do Serie A. Podle novináře Fabrizia Romana je to velmi blízko.

Buffonovi letos v létě končí v Juventusu smlouva a učinil rozhodnutí, že ji neprodlouží a s fanoušky Staré dámy se tak jako hráč definitivně rozloučil. S kariérou ale tento veleúspěšný gólman ve 43 letech končit ještě nehodlá. Na spadnutí je údajně návrat do Parmy, kde odehrál na začátku profesionální kariéry šest sezon a vyhrál zde dokonce Pohár UEFA, italský pohár a superpohár.

Parmě se ale tato sezona v Serii A vůbec nepovedla a s pouhými dvaceti body skončila jasně poslední, což znamenalo sestup do druhé ligy. Mají však v plánu se co nejrychleji vrátit, s čímž má pomoci právě legendární brankář. Ze všech pěti nabídek, z nichž jedna měla být od tureckého Besiktase, Buffon preferuje návrat právě do klubu, kde začínal.

Související obsah

Buffon zažil během kariéry mnoho úspěchů. Stal se mistrem světa, desetkrát vyhrál s Juventusem Serii A, v dresu PSG zvedl nad hlavu trofej pro vítěze Ligue 1 a s již zmíněnou Parmou vyhrál Pohár UEFA. Na vytouženou trofej pro vítěze Ligy mistrů ale nedosáhl a už se mu to asi nepovede. Mohl by ale pomoci Parmě s návratem do Serie A.

V roce 2011 se Buffon oženil s českou modelkou Alenou Šeredovou, v roce 2014 se ale zase rozvedli:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události