Hokej

V NHL musel v 29 letech skončit, teď chce výletem inspirovat ostatní

Stephen Johns v dresu Dallasu
Zdroj: Profimedia

Americkému hokejistovi Stephenu Johnsovi je pouze 29 let, ale kariéru v NHL už má za sebou kvůli zdravotním problémům. Brzký konec mu způsobil deprese, od kterých chce nyní pomoci ostatním díky svému bláznivému výletu.

Johns byl draftován v roce 2010 v druhém kole Dallasem, ale v NHL se nijak výrazně neprosadil. Několik sezon střídal NHL a AHL a kariéru mu brzdily i zdravotní problémy. Měl problém s otřesy mozku a jejich následky.

Americký obránce 22 měsíců nehrál právě kvůli otřesům mozku, což mu způsobilo deprese a měl i sebevražedné myšlenky. Loni v srpnu ještě odehrál jedno utkání předkola play-off, ale letos nebyl způsobilý hrát a musel ukončit kariéru.

"Někdo se mě jednou zeptal, co dělám pro zábavu… a já mu neodpověděl, protože jsem odpověď neměl. Píšu tenhle příspěvek, protože jsem unavený z toho, jak mi deprese ničí život. Uvědomění, že mi skončila kariéra, mi vážně roze**alo osobnost. Na hokeji mi bude nejvíc chybět to rozdávání inspirace," napsal Johns na své sociální sítě.

"Tak jsem se rozhodl vydat se na kolečkových bruslích na výlet přes celou zemi, abych doufejme, pomohl ostatním s jejich boji. Po cestě budu dokumentovat, abych se mohl podělit o celý příběh, protože vím, jaké to je, být sám. Já viděl jedno video, které mi změnilo život a přimělo mě udělat tuhle bláznivou věc. Pokud bych mohl inspirovat alespoň jednoho člověka, aby vylezl ze své díry, tak to bude úspěšný výlet a splní svůj účel," prozradil, že se chystá na výlet.

Související obsah

Johns byl loni nominován na cenu Billa Mastertona za oddanost hokeji, ale ve finálové trojici dali hlasující novináři přednost Bobbymu Ryanovi, který se k hokeji vrátil po vyléčení svého alkoholismu.

Johnsův bývalý spoluhráč Andrew Cogliano se umí za svůj tým i bít:

TN LIVE
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události