Fleury opět zářil, vychytal Vegas první semifinálovou výhru

Kanadský hokejový veterán Marc-André Fleury zvládl výborně vstup do semifinále letošního play-off NHL. Za svá záda pustil pouze jeden puk, čímž vychytal Zlatým rytířům z Vegas výhru.

První branku obstaral obránce Shea Theodore ihned po vhazování. Napřáhl ke střele od modré čáry a Carey Price si vybral špatnou stranu, kudy bude hledat puk kolem clonících hráčů. Puk šel totiž druhou stranou a zamířil přesně k tyči jeho svatyně.

Theodore hrál velkou roli i u druhé branky, když naznačil střelu, místo které nahrál dalšímu obránci Martinezovi. Price odkryl svou bránu, takže Martinez neměl těžkou práci dostat do ní puk.

Mladík Cole Caufield poté snížil v přesilovce svým prvním gólem v play-off, jenže ještě v té stejné minutě vrátil Vegas dvoubrankové vedení Mattias Janmark díky úspěšné teči.

V třetí třetině se trefil ještě třetí obránce nevadského celku Nick Holden, a stanovil tak konečné skóre na 4:1. Domácí brankář Fleury si připsal 28 úspěšných zákroků a inkasoval pouze jednou.