Hokej

Lidé z Česka pomáhají, přispívají na dceru zesnulého hokejisty

Byl to pro český hokej šok. Obránce Marek Trončinský zemřel náhle ve svých dvaatřiceti letech. Bývalý hráč Pardubic, Třince či Litvínova zanechal po sobě šestiletou dceru a partnerku, tedy její matku. Právě pro ně byla vytvořena sbírka, kam přispívá celá hokejová veřejnost.

V rámci transparentního účtu Šťastná hvězda přispívají lidé z celé republiky. Výtěžek z této dobročinné sbírky půjde právě dceři Adrianě a partnerce Marka Trončinského, které se aktuálně nachází v nelehké situaci.

Od začátku sbírky bylo vybráno přes 125 tisíc korun. Nedávno byla podobná sbírka organizovaná i v Británii, kde Trončinský působil. Cílem bylo vybrat 300 tisíc korun. 

Hokejová veřejnost v Česku se právě kvůli tomu rozhodla zareagovat a snaží se pomoct i místní sbírkou. A částka, která se zatím vybrala, není vůbec zanedbatelná. 

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Noční zápasy NBA: V jednom zápase padlo 284 bodů

Utkání basketbalové NBA mezi Indianou a Charlotte nabídlo dechberoucí podívanou. Hosté totiž vyhráli vysoko 158:126. Největší podíl na tom měl Kelly Jr. Oubre, který nasázel 39 bodů. Cleveland Cavaliers - Milwaukee Bucks 115:99, Indiana Pacers - Charlotte Hornets 126:158, Orlando Magic - Los Angeles Clippers 102:111, Atlanta Hawks - Sacramento Kings 121:104, Miami Heat - New York Knicks 110:96, Brooklyn Nets - Denver Nuggets 118:124, Chicago Bulls - Toronto Raptors 115:105, San Antonio Spurs - Memphis Grizzlies 110:118, Portland Trail Blazers - Dallas Mavericks 112:132, Utah Jazz - Phoenix Suns 97:105

Krátká zpráva

Angers díky vlastnímu gólu prohrálo s posledním celkem Ligue 1

Dohrávka 21. kola francouzské ligy přinesla nečekanou výhru celku AS Saint-Étienne nad dvanáctým Angers 1:0. Vlastním gólem o výsledku rozhodl Batista Mendy, který si míč do branky srazil při pokusu o blok kolmé přihrávky do malého vápna. Nicméně klub ze St. Étienne i po zisku tří bodů zůstává o dva body na poslední příčce tabulky. Výsledek Ligue 1: Angers – St. Étienne 0:1 – 43. B. Mendy (vlastní gól).