Montreal přetlačil Vegas a srovnal stav semifinálové série

Semifinálová série play-off NHL mezi Vegas Golden Knights a Montrealem Canadiens je srovnaná 1:1. Ve druhém utkání zvítězil kanadský celek 3:2.

Montrealu naprosto famózně vyšla první polovina utkání. Nejprve už v sedmé minutě vyrazil Fleury střelu od modré čáry. Jenže pouze do míst, kde stál Joel Armia a ten ho následně uklidil do sítě.

Ještě v první třetině zvýšil na 2:0 po pěkné kombinace Tyler Toffoli, kterému sice jeho střela nevyšla podle představ, ale puk přece jenom skončil v brance.

Na konci druhé třetiny už to bylo o tři góly. Paul Byron se dostal za obranu domácího celku a pěkným bekhendovým blafákem nedal Fleurymu šanci.

Jenže ještě v téže části snížil po nahození od modré čáry Alex Pietrangelo. Vegas se snažili v poslední dvacetiminutovce o vyrovnání, ale podařilo se jim pouze dostat na dosah jedné branky.

I druhý gól domácích vstřelil Alex Pietrangelo. Ten se trefil z pravého kruhu přesně na přední tyč. Montreal nakonec vedení 3:2 už udržel a raduje se z vyrovnání série na 1:1.

Semifinále play-off NHL:

Vegas Golden Knights - Montreal Canadiens 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky: 39. Pietrangelo (Kolesar), 55. Pietrangelo (Marchessault, W. Karlsson) – 7. Armia (Edmundson, Perry), 17. Toffoli (Caufield, Petry), 38. Byron (Kotkaniemi, Edmundson).
Stav série: 1:1.