Plíškové premiéra na trávě nevyšla. Prohrála s neoblíbenou soupeřkou

Karolína Plíšková ani napočtvrté nedokázala porazit velmi neoblíbenou soupeřku Jessicu Pegulaovou, které podlehla 5:7 2:6. Plíškové tak letošní premiéra na trávě nevyšla a s turnajem v Berlíně se rozlouřila už ve druhém kole, když v tom prvním měla volný los.

Plíšková hrála se svojí americkou soupeřkou letos už počtvrté, ale celkem získala pouze jeden set. O nic úspěšnější nebyla ani ve čtvrtek na travnatém povrchu.

Do utkání vstoupila špatně, když prohrála úvodní dvě hry zápasu, ale rychle se z nešťastného začátku oklepala. Vyhrála čtyři hry v řadě cesta za ziskem prvního setu vypadala nadějně. Jenže Pegulaová dokázala stav otočit a nakonec získala první sadu v poměru 7:5.

Na začátku druhého setu sice sebrala česká hráčka soupeřce podání, ale ihned jej odevzdala zpět a od té doby Američanka na kurtu opět vládla. Následně vzala Plíškové servis ještě dvakrát a druhou sadu ovládla pohodlně 6:2.

V příštím kole se Pegulaová utká proti Bělorusce Azarenkové.