Hana Horáková

Česká basketbalistka byla uvedena do mezinárodní Síně slávy

Česká basketbalistka byla uvedena do mezinárodní Síně slávy
Zdroj: Profimedia

Bývalá opora ženské reprezentace a kapitánka Hana Horáková se dočkala velké pocty. Po Jiřím Zídkovi se v pátek stala druhou zástupkyní české košíkové, která vstoupila do Síně slávy mezinárodní federace FIBA.

Horáková, za svobodna Machová, která ukončila sportovní kariéru před osmi lety, dosáhla velkého množství úspěchů. S národním týmem vybojovala na evropských šampionátech zlatou a stříbrnou medaili. Na mistrovství světa pak získala stříbro. Zúčastnila se také Olympijských her v Athénách, kde v dresu české reprezentace dosáhla na konečné páté místo. 

Velké úspěchy slavila i na klubové úrovni. S Brnem vyhrála v roce 2006 Evropskou ligu a hned desetkrát se radovala ze zisku národního mistrovského titulu. Úspěch slavila i v zahraničí, kdy s Fenerbahce Istanbul vyhrála tamější ligu. 

Související obsah

Jako na běžícím páse sbírala i indididuální ocenění - nejlepší hráčka Evropy 2010, nejužitečnější hráčka MS 2010, členka All Stars týmu ME 2005 a MS 2010 a dvakrát byla vyhlášena nejlepší českou basketbalistku roku, v letech 2003 a 2004.

Po Jiřím Zídkovi je tak druhou českou zástupkyní v mezinárodní Síni slávy. Společně s ní tam v pátek vstoupili Stanislav Kropilák, Mathieu Faye ze Senegalu, Detlef Schrempf z Německa, Sergej Tarakanov z Ruska, Panajotis Jannakis z Řecka, Číňanka Čeng Chaj-sia a in memoriam Oscar Moglia z Uruguaye a Penka Stojanovová z Bulharska.

Kromě sportu se věnovala i vzdělání. Vystudovala Fakultu sportovní studií a zároveň Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity.

Český basketbalový prapor v zahraničí drží nyní Tomáš Satoranský v dresu Chicaga Bulls.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události