Ostatní sporty

Čeští para hokejisté nestačili na Kanadu. Ta jim nasázela desítku

Čeští para hokejisté nestačili na Kanadu. Ta jim nasázela desítku
Zdroj: Profimedia

Českým para hokejistům vůbec nevyšla základní skupina na letošním mistrovství světa v Ostravě. V ní prohráli i poslední duel s Kanadou, která jim nasázela deset branek.

Čechům vůbec nevyšla už úvodní třetina. S Kanadou prohrávali už od druhé minuty a do první sirény lovil gólman Vápenka puk ze své sítě ještě třikrát.

Ani to ale Kanadě nestačilo. Ve druhé části na obrátkách neubrala a skórovala dokonce pětkrát. Po 30 minutách tak svítil na kostce nelichotivý stav 9:0.

V poslední patnáctiminutovce už se zápas spíše dohrával. Přesto se Kanaďané mohli radovat z desáté branky, která přišla 76 sekund před koncem. Nejen čeští para hokejisté, ale také 1675 přítomných diváků muselo skousnout trpkou porážku 0:10.

Související obsah

Češi tak nezvládli ani jeden zápas ve skupině, nevstřelili ani branku a ve středečním čtvrtfinále narazí na suverénního vládce skupiny B Rusko.

Kanada - Česko 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)
Branky: 2. McGregor (Bridges, Lavin), 6. Crane (Hickey), 12. McGregor (Bridges), 14. Lavin (Hickey), 16. Crane (Lehoux, Jacobs-Webb), 17. Lavin (McGregor), 23. Jacobs-Webb (Sison), 25. McGregor (Bridges), 25. Lavin (McGregor, Bridges), 44. Smith.

Sestava Česka: Vápenka – Zelinka, Doležal, Motyčka, Frolík, Wágner – Novotný, Ohar, Hečko – Kubeš, Palát, Hábl – Raul, Sedláček.

Para hokej si v minulém roce vyzkoušel i Jaromír Jágr:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Ostatní sporty

Důležité Události