Fotbal

Opora Liberce odchází. Nově bude působit v Uherském Hradišti

Opora Liberce odchází. Nově bude působit v Uherském Hradišti
Zdroj: Profimedia

Brankář fotbalistů Liberce Filip Nguyen mění dres. Opora týmu z pod Ještědu odchází hostovat do Slovácka, které ho zlákalo i na evropské poháry.

Více než tři roky strávil Nguyen v kádru Liberce, se kterým se dokonce dostal v loňském roce do základní skupiny Evropské ligy. V ní odchytal čtyři duely, v předkolech pak tři.

A i když byl na podzim v Liberci jedničkou, v jarní části už byl spíše na lavičce. A sám se netajil ani tím, že by se rád do branky vrátil, klidně v jiném dresu.

"Doufal jsem v loučení za jiných okolností, což se bohužel nepovedlo, ale díky Liberci jsem si zachytal ligu, Evropskou ligu a dostal jsem se i do reprezentace," prozradil pro klubovou televizi.

Související obsah

"Filip už během jara naznačoval, že by chtěl chytat pravidelně. Loučili jsme se po konci ročníku s tím, že jsem věděl o řešení nabídek. Počítal jsem s tím, že u nás bude pokračovat dál, pokud ho nezaujme jiné angažmá. Odchází na Slovácko, kde si ho realizační tým bere i z důvodu zkušeností s Evropskou ligou, moc hráčů na Slovácku tu zkušenost nemá," doplnil trenér Liberce Pavel Hoftych.

Nguyen je odchovancem Sparty a v lize odchytal 77 duelů. Ve 27 z nich pak udržel čisté konto. Liberec tímto odchodem ztratil už šestého hráče.

Svoji budoucnost momentálně řeší Tomáš Vaclík, kterému v Seville vypršela smlouva:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události