Atletika

Dříve běhala bez tenisek, nyní se Horváthová stala mistryní Slovenska

Annamária se stala dorosteneckou mistryní Slovenska
Annamária se stala dorosteneckou mistryní Slovenska | Zdroj: facebook / Centrum voľného času CVrČek

Annamária Horváthová je důkazem toho, že když se chce, tak to jde. Dívka z nuzných poměrů dříve běhala jen v balerínách a už tehdy vyhrávala. Nyní se stala dorosteneckou mistryní Slovenska v běhu na 1500 metrů.

Patnáctiletá atletka žije s šesti sourozenci v osadě v Moldavě nad Bodvou na východním Slovensku. Rodina žije ze sociálních dávek a její členové nemají lehký život. Přesto matka Izabela doma vychovává nadějnou sportovkyni.

 

O víkendu se Annamária účastnila závodů v Košících. Na trati 1500 metrů doběhla mezi dorostenkami první, a stala se tak mistryní Slovenska. “Jsem na ni hrdá a pyšná, že má zlatou medaili. Za odměnu dostala pizzu,“ radovala se její maminka v rozhovoru pro deník Nový čas.
 

Annamária na sebe upozornila v roce 2018 příběhem, který dojal Slovensko. Tehdy při běhu na 750 metrů porazila své soupeřky rozdílem třídy. Místo sportovní obuvi přitom měla jen balerínky bez ponožek.


 

Následně díky místnímu centru volného času CVrČek dostala sportovní vybavení a začal na ni dohlížet trenér Norbert Pecz. Annamária tak může dál rozvíjet svůj talent a soustředit se na sportovní kariéru. Mimo ovál by se ráda věnovala cukrařině.

 

Nedávno svět atletiky udivil také čínský kameraman. Ten měl za úkol natočit sprinterský závod, přitom všechny překvapil svou rychlostí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Atletika

Důležité Události