MMA

Seznamte se s Liz: Sloužila v Iráku, porazila Pudilovou a psala dějiny UFC

Který MMA fanoušek by neznal Liz Carmoucheovou, veteránku, která porazila Lucii Pudilovou na domácí půdě, když UFC zavítalo do Prahy. Nyní do klece míří znovu, tentokrát na akci Bellator 261, který můžete sledovat v pátek na Nova Sport 2 a Voyo. Předtím se však podívejte na pět věcí, které jste o Carmoucheové možná nevěděli.

Před kariérou MMA zápasnice sloužila v Iráku

Carmoucheová není jen veteránkou těch největších MMA organizací na světě, ale také veteránkou ve vojenském slova smyslu. Před kariérou profi zápasnice byla pět let u amerického námořnictva. U mariňáků sloužila jako letecký technik, na starosti měla servis helikoptér. Mezi lety 2004-2009 absolvovala tři turnusy ve válečné zóně v Iráku.

Jako první UFC zápasnice šla s pravdou ven

Liz Carmoucheová je mezi zápasnicemi obdivována nejen pro své výkony v kleci, ale také statečnost mimo ni. V roce 2013 jako první UFC zápasnice oznámila, že je orientována na stejné pohlaví, čímž si vysloužila respekt samotného Dany Whitea. Dnes žije se svou manželkou a také MMA zápasnicí Braelyn Chapmanovou.

 

S Rondou Rouseyovou psala historii UFC

Carmoucheová debutovala v UFC v roce 2013, kdy na UFC 157 vyzvala legendární Rondu Rouseyovou, která se po sloučení s organizací Strikeforce stala automaticky šampionkou. Zápas Rouseyová vs. Carmoucheová byl první ženský zápas v historii UFC, první ženský titulový zápas v historii UFC a bylo to i poprvé, co ženský duel stál jako hlavní zápas večera. Carmoucheová tehdy prohrála v prvním kole na armbar. V UFC bojovala o titul celkem dvakrát, nikdy na nejcennější ale opasek nedosáhla. Organizaci opustila v roce 2019 po prohře s Valentinou Ševčenkovou.

Zdroj: Profimedia

 

Bojovala s Lucií Pudilovou

Právě Liz Carmoucheová dostala v roce 2019 příležitost bojovat na prvním UFC turnaji konaném na české půdě. Na UFC Fight Night: Blachowicz vs. Santos se stala soupeřkou pro první Češku v UFC. S Pudilovou v Praze svedla tříkolovou bitvu, ze které nakonec vzešla jako vítěz na body (30-27, 29-28, 29-28).

Zdroj: Profimedia

 

Odkud se vzala její přezdívka?

Liz si už v samotném začátku kariéry vysloužila přezdívku “Girl-Rilla“, tedy kombinaci anglických slov girl a gorilla (dívka a gorila – překlad redakce). Jméno získala díky drtivé síle, se kterou házela soupeře a agresivním stylem.

Carmouche (15-7) prošla řadou velkých organizací od Strikeforce, Invicty, UFC až po Bellator, kde je nyní dvojka v kategorii muší váhy. Už v pátek 25. června se do klece vrátí znovu, aby v cestě za titulovou šanci vyzvala neporaženou Japonku Kanau Watanabeovou (10-0-1). Galavečer Bellator 261, kde se odehraje bitva o volný titul polotěžké váhy Timothy Johnson vs. Valentin Moldavsky, sledujte na Nova Sport 2 a Voyo od 23:55.

Zdroj: Profimedia
TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události