Freestyle motokros

Podmol opět pojede na Dakar, oznámil to při premiéře emotivního dokumentu

Podmol opět pojede na Dakar, oznámil to při premiéře emotivního dokumentu
Zdroj: PodmoBross

Český závodník ve freestyle motocrossu Libor Podmol představil nový film, který se jmenuje Cesta je cíl. Mimo jiné zavzpomínal na svého zesnulého otce a oznámil, že pojede i příští rok na Dakar.

Dokumentární film o mistrovi světa v motocrossu Liboru Podmolovi nese název Cesta je cíl. Ukazuje jeho začátky, vážná zranění i cestu k letošnímu dramatickému vystoupení na rallye Dakar.

Zmínka je také o jeho otci, který v jeho patnácti letech zemřel při autonehodě. "Když jsem viděl finální verzi, rozbrečel jsem se jako malej kluk. Je to hodně osobní a emotivní," přiznal šestatřicetiletý závodník.

Film je promítán na besedách po celém Česku. Na premiéře v pražském kině Aero byli například Tomáš Enge či Filip Salač. Nechyběly ani hudební osobnosti. "Některé záběry z filmu jsem ani já nikdy předtím neviděl, neviděla je ani moje máma, muselo to pro ni být hodně emotivní. Také jsem jí proto radil, ať si vezme aspoň tři Rohypnoly," pronesl Podmol.

Související obsah

Zároveň zkušený jezdec oznámil účast na rallye Dakar v kategorii Malle Moto. Jedná se nejdrsnější disciplínu, kde pojede bez asistence. Mimo jiné to znamená, že bude muset všechno opravovat sám.


Libor Podmol: Cesta je cíl

9.7. Dvůr Perlová voda
17.7. Vlašim
23.7. Brno
31.7. Jičín
5.8. Děčín
6.8. Valašské Meziříčí
18.8. Plzeň
27.8. Praha

VIDEO: Filip Salač změnil tým v Moto3, vrací se ke svému bývalému zaměstnavateli:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události