NHL

Tvrďák z NHL: Na ledě strávil 22 minut, přitom hrál se zlomenou nohou

Obránce Alec Marinez
Obránce Alec Marinez

Obránce rytířů z Vegas Alec Martinez po skončení NHL podal šokující přiznání. Semifinále play-off odehrál se zlomenou nohou.

Odehrát průměrně 22 minut na zápas se zlomenou nohou? Pro 33letého veterána žádný problém. Alex Martinez zranění přiznal po vypadnutí z play-off, kde nasbíral 6 kanadských bodů.Během sezóny si svými výkony vydobyl pozici stálice defenzívy, drží rekord zablokovaných střel (72) a svým spoluhráčům v důležitých bojích prostě nechtěl chybět.
 

“Z očividných důvodů jsem o tom nemohl mluvit. Náš tým zdravotníků udělal neuvěřitelnou práci ve dnech odpočinku i v hracích dnech,“ vypověděl Martinez. Mezi zápasy nohu maximálně šetřil a se zdravotníky pracovali na zmírnění otoku. Kdy ke zranění došlo či jeho rozsah, ale neprozradil.

Související obsah

Vegas Golden Knights nakonec v semifinále podlehli Montrealu Canadiens 2:4 na zápasy. Martineze nyní čeká zasloužený odpočinek a rehabilitace, zatímco bude čekat na nové angažmá. Brzy mu končí šestiletá smlouva na 24 milionů dolarů (přes 511 milionů korun) a vstoupí na trh s volnými hráči. Ve 33 letech ho pravděpodobně čeká poslední velká smlouva, a tak pro něj bylo důležité, odehrát sezónu až do konce a ještě se předvést.

 

VIDEO: Martinez sehrál klíčovou roli v šestém zápase, trefou srovnal na 2:2 a poslal zápas do prodloužení. Tam však Vegas selhalo:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události