MMA

Kincl vydražil své rukavice. Veškeré peníze poputují na jižní Moravu

Kincl vydražil své rukavice. Veškeré peníze poputují na jižní Moravu
MMA zápasník Patrik Kincl Zdroj: Profimedia

Český MMA zápasník Patrik Kincl pomáhá obětem, které zasáhlo ničivé tornádo. Na svém instagramovém účtu vydražil své rukavice z KSW 57, ve kterých knokautoval Tomasze Drwala. Dražba nakonec nemá jen jednho vítěze a Kincl chytře zajistil více peněz pro jižní Moravu.

Dražba začínala na vyvolávací ceně 10 tisíc korun. A lidé postupně přihazovali, až se dostali k částce kolem čtyřiceti tisíc.

V úterý ráno český bojovník informoval o výsledku dražby z pláže v Řecku, kde tráví dovolenou. Jelikož v závěru dražby se přetahovali dva zájemci, Kincl jim oběma nabídl, že by rukavice rozdělil a každému poslal jednu.

Oba souhlasili, a dokonce přistoupili na to, že každý za jednu rukavici dá 30 tisíc korun, takže celková vybraná částka je šedesát tisíc. Kincl by raději přispěl někomu osobně namísto velké anonymní organizace, a tak vyzval své fanoušky, aby mu doporučili někoho konkrétního s osobním příběhem, komu peníze věnuje. Zároveň vyzval ostatní bojovníky, aby také vydražili své artefakty a pomohli dobré věci.

 

Kincl ale není jediný, kdo pomáhá. Doslova ruku k dílu přiložil také Jiří Procházka. Ten se vydal do Moravské Nové Vsi, kde s dalšími kamarády pomáhali opravit střechu jejich kamaráda.

 

Související obsah

Není divu, že Procházka v těchto místech pomáhal. Však pochází z nedalekých Hostěradic, malé vesnice na Znojemsku.

Už na začátku června potvrdil na KSW Patrik Kincl roli favorita, když před limitem ukončil Tomasze Romanovskiho:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události