Hokej

Prokletí hokejistů NHL: V posledních letech přišlo o dítě několik hvězd

Erik Karlsson a Evander Kane
Zdroj: Profimedia

Tragická zpráva Davida Pastrňáka o úmrtí jeho novorozeného syna zasáhla nejen celý hokejový svět. Bohužel v NHL se za poslední roky s podobnou tragédií muselo vyrovnat hned několik hvězdných hráčů.

David Pastrňák se v pondělí ráno odhodlal k oznámení své rodinné tragédie, a sice, že před pěti dny jeho syn zemřel pouhých šest dní po narození.

Mezi prvními, kdo mu vyslovili upřímnou soustrast byl i Tomáš Hertl, který podobné tragédie zná z působení v San Jose, bohužel, až moc dobře.

V roce 2018 jeho současný spoluhráč, tehdejší kapitán Ottawy, Erik Karlsson přišel o nenarozeného syna Axela. Na svět měl přijít jen o pár týdnů později, ale bohužel zemřel ještě před porodem.

 

Související obsah

Podobný osud potkal o rok později Evandera Kanea ze San Jose. Jeho prvorozeným potomkem měla být dcera Eva, jenže ve 26. týdnu umřela.

Loni očekával narození dcery Erik Haula, tehdejší útočník Caroliny, ale jeho manželka Kristen po bezproblémovém průběhu těhotenství potratila tři měsíce před porodem.

 

Související obsah

Dobrou zprávou alespoň je, že Karlsson i Kane po tragédiích už přivedli na svět dceru a Haula se letos dočkal narození syna.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události