Tour de France

Musíme to zastavit, zní z týmů na Tour. Roglič je ovázán jako mumie

Musíme to zastavit, zní z týmů na Tour. Roglič je ovázán jako mumie
Zdroj: Tour de France, twitter

Letošní Tour de France zatím potkávají velké nehody a několik pádů. Jezdci mají zlomené kosti, otřesy mozků a někteří šéfové týmů požadují změnu před tím, než někdo zemře.

První tři etapy letošní Tour de France jsou zatím poznamenány několika pády. Hned v té první způsobila divačka hromadný pád, ve které šlo na zem velké množství závodníků. 

Pády přišly i v té třetí, kde k zemi šel favorizovaný Slovinec Primož Roglič a v cílové rovince skončil na zemském povrchu i slovenský rodák Peter Sagan. Finiš třetí etapy nabídl úzkou cestu, závodníci nebyli překvapení, že došlo ke kolizím. 

Související obsah

Ve zmiňovaném závěru spadl i Caleb Ewan, který škobrtl o kolo pozdějšího vítěze Merliera. Ewan povalil i Sagana, ale mnohem hůře skončil první zmiňovaný. Po pádu si zlomil klíční kost, jezdci v ten moment mohli jet až 70 km/h. 

"Měl neuvěřitelné bolesti a nedokázal se ani posadit. Zakázali nám se ho dotýkat," řekl týmový kolega Thomas de Gendt o zranění Ewana. Zafáčovaný je i Primož Roglič, který se pochlubil na svých sociálních sítích. 

Celkem na letošní Tour skončilo již sedm cyklistů, kteří mají vážná poranění. Protestují i jezdci, kteří se necítí bezpečně. Paradoxem je, že před sérií závodů byla zvýšena přísnost pravidel s ohledem na bezpečnost.

Hodně rozzlobený je i šéf týmu Groupama-FDJ Marc Madiot. "Takhle to dále nejde. Toto už není cyklistika, pravidla se musí změnit dříve, než někdo zemře," řekl Madiot. Zakázané bylo zahazování lahví kolem trati a povolená není ani aerodynamická pozice na kole.

 

Související obsah

Na startu úterní čtvrté etapy cyklisté protestovali proti pořadatelům, kteří podle jejich slov neberou v potaz jejich zdraví. Po necelém kilometru závodníci na minutu zastavili, aby se následně vydali na 150 kilometrů dlouhý závod.

VIDEO: V poslední etapě spadl Sagan, ošklivě se navíc poranil Caleb Ewan:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události